infoabad.com

Анкара, Ашхабад і Баку хочуть напряму транспортувати туркменський газ до Європи

  Анкара, Ашхабад і Баку планують створити робочу групу з питань прямого - без посередництва Росії - транспортування туркменського газу до Європи.

  Глави МЗС Азербайджану Ельмар Мамед'яров, Туркменістану - Рашид Мередов і Туреччини - Мевлут Чавушоглу на переговорах в Анталії заявили про необхідність розвитку тристороннього співробітництва в енергетичній сфері, йдеться в декларації, прийнятій в п'ятницю 28 серпня 2015 року за підсумками зустрічі, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Так, прес-служба МЗС Азербайджану зазначив, що учасники зустрічі підкреслили важливість транспортування туркменського й азербайджанського природного газу до Європи і на міжнародні ринки через Туреччину. Міністри також відзначили особливу значущість створення тристоронньої робочої групи в рамках проекту з транспортування туркменського газу через територію Азербайджану і Туреччини до Європи.

  Глави МЗС також підкреслили важливість розвитку співпраці між енергетичними компаніями Азербайджану, Туреччини та Туркменістану і заявили про необхідність продовжити обговорення цього питання в тристоронньому форматі за участі Туреччини, Азербайджану та Туркменістану.

  Нагадаємо, 8 липня 2015 року Туркменістан у заяві на туркменському урядовому порталі Oilgas.gov.tm. оголосив "Газпром" неплатоспроможним. Натомість 24 липня російський газовий монополіст "Газпром" подав скаргу на "Туркменгаз" у Стокгольмський арбітраж. 

  Попередній матеріал
  Місцеві вибори будуть оголошені своєчасно – ЦВК
  Наступний матеріал
  У РФ до засудженого за вірші про Україну вчителя знову прийшли з обшуками