Facebook / Арсеній Яценюк

Американська компанія Cargill інвестує $100 млн у будівництво нового зернового терміналу в порту "Южний"

  Пропускна спроможність першої черги будівництва сягатиме 5 млн тонн

  У середу, 24 лютого, компанія Cargill (США) уклала інвестиційну угоду з компанією "М. В. Карго", що оперує в морському торговельному порту "Южний" (Одеська область). Згідно з документом, компанія побудує в порту зерновий термінал, інформує "Інтерфакс-Україна".

  Підписання угоди відбулося в Кабінеті Міністрів України. "$100 млн Cargill вирішила інвестувати в порт "Южний", у будівництво зернового термінала, щоб він став одним із найбільших хабів в Україні", – сказав із цього приводу прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

  Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський зазначив, що такі угоди Україна могла б підписувати раз на місяць, але для цього Верховна Рада має проголосувати за законопроект №2488а, який дозволив би вивести державних стивідорів (підприємства, що надають вантажно-розвантажувальні послуги в портах) із переліку підприємств, що не підлягають приватизації. Це створило б тисячі робочих місць, додаткову монетарну базу для бюджету та принесло мільярди інвестицій.

  "Цього року ми зробили рекорд щодо експорту 35 млн тонн (зернових - 5.ua), йдемо на рекорд 37 млн тонн, але це було б неможливо без інвестицій у портову інфраструктуру", – додав міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко.

  Компанія Cargill, Адміністрація морських портів України (АМПУ) і ТОВ "М. В. Карго" в серпні 2015 року підписали тристоронній меморандум про наміри реалізувати інвестиційний проект у Морському торговельному порту "Южний". Документ підтверджував намір Cargill придбати 51% перевалочного термінала, який стивідорна компанія "М. В. Карго" побудує в порту "Южний". За умовами меморандуму, до початку будівництва АМПУ зобов'язується створити на підході до термінала акваторію з належним рівнем днопоглиблення.

  Термінал дасть змогу Cargill здійснювати перевалку зернових, продуктів їх переробки та інших вантажів. Пропускна спроможність першої черги будівництва становитиме до 5 млн тонн. Друга черга передбачає збільшення потужності ще на 2-4 млн тонн.

  Відеозапис із підписання угоди можна переглянути за посиланням

  Нагадаємо, Саудівська Аравія планує інвестувати в український аграрний сектор понад $10,5 млрд.

  Попередній матеріал
  Десантники 79-ї бригади потребують негайної допомоги із ремонтом рятувальної машини
  Наступний матеріал
  Кабмін відреагував на прохання РФ пропустити російські вантажівки
  Теги:
  Loading...