flickr.com

Аграрний сектор України функціонує лише на 50% потужності – міністр

  Українські врожаї відстають від розвинених країн через низьку якість насіння і добрив, а також застарілі методи ведення сільського господарства.

  Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко, виступаючи на Фокус-сесії "Агробізнес та інфраструктура", одному з ключових заходів Першого інвестиційного форуму "Україна – США", повідомляє УНІАН.

  "У нас найбільша територія в Європі, і майже всі землі придатні для землеробства. Сукупно це більше 41 млн га сільгоспугідь. Це територія розміром з Каліфорнію, що повністю складається з сільгоспугідь. Це зелена родюча рівнина – дуже схожа на "кукурудзяний пояс" Америки, що чудово зрозуміють ваші фермери з Канзасу чи Південного Іллінойсу. Вона покрита найбагатшими, найбільш родючими чорноземами. У нас сприятлива погода і багато води, у тому числі, завдяки розвиненій системі зрошення на півдні", - зазначив міністр.

  Міністр був змушений констатувати, що незважаючи на нещодавні успіхи, аграрний сектор України функціонує лише на 50% потужності.

  "Наші врожаї відстають від розвинених країн через низьку якість насіння і добрив, а також застарілі методи ведення сільського господарства. Більшу частину виробництва складають сировинні товари. Крім того, більше 4 млн га продуктивних сільськогосподарських земель досі простоює. Це більше, ніж площа штату Меріленд, і вона тільки й чекає щоб її обробляли. Нам потрібні партнери, що допоможуть реалізувати наш сільськогосподарський потенціал. Ми потребуємо інвестицій для збільшення виробництва тваринних білків, фруктів, овочів та інших дорогих харчових продуктів", - сказав урядовець. 

  Попередній матеріал
  Прокуратура назвала основну версію ранкових вибухів у Львові
  Наступний матеріал
  На Черкащині затримано киянина, якого підозрюють у вбивстві журналіста Василя Сергієнка
  Теги:
  Loading...