Facebook/ Илья Кива

"Укренерго" планує почати відновлювати одну підірвану електролінію на Херсонщині

Зранку енергетики планують розпочати відновлювальні роботи на лінії електропередач, якою постачали струм до кількох населених пунктів на Херсонщині, а також до окупованого Криму.

Про це в ефірі "5 каналу" повідомив виконувач обов'язків голови "Укренерго" Всеволод Ковальчук.

"Зранку ми плануємо почати одну лінію від підстанції "Каховська" 330 кіловольт, до підстанції "Титан" 220 кіловольт. Це лінія 220 кіловольт, яка були підірвана одночасно з лінією "Мелітополь-Джанкой" в п'ятницю о 4:30 ранку. Ми спробуємо відновити спроможність постачання електричної енергії до підстанції "Титан" цією лінією. Але обов'язковою умовою для початку робіт з відновлення лінії є перерізання шлейфів проводів найближче до місця ушкодження", – зазначив Ковальчук.

"Лінія має бути в будь-якому разі відремонтована. Проводи на ній розрізані. Виникло тяжіння. Виникла загроза падіння сусідніх опор. Тобто можуть бути пошкоджені додаткові об'єкти. Для того, щоб цього уникнути, у першу чергу, саме цю лінію треба відновити. Але ми говоримо лише про відновлення її спроможності, а не відновлення енергетичного постачання. Поки ми тільки здійснимо заміну опори і будемо чекати рішення, які нам дозволять зростити проводи на анкерній опорі. І після того постачання може бути відновлено", – додав він.

Нагадаємо, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров повідомив, що кримські татари готові терпіти блокаду заради повернення півострова Україні.

Попередній матеріал
Луганчанин намагався ввезти з Росії 443 тис. грн у сумці, кишенях та навіть шкарпетках
Наступний матеріал
Активісти погодяться на відновлення електропостачання за умови звільнення політичних в'язнів - Іслямов