5 канал

Стратегія економічної блокади Криму була створена ще у червні 2014 року - експерт

Завдяки продовольчій блокаді створюється важіль впливу на Крим.

Про це в ефірі "5 каналу" під час телемарафону "Україна понад усе" заявив експерт фонду "Майдан закордонних справ" Олексій Куропятник.

"Стратегія повернення Криму розроблялася в червні 2014 року. І тоді ще не було закону "Про вільну економічну зону "Крим", ми не очікували такого ходу, ми на нього не розраховували, тому це не є протест проти цього", - сказав він.

За словами Куропятника, завдяки економічній блокаді створюється важіль впливу на Крим. "Сама стратегія, яка включає і блокаду, виходила з того, що стратегія повернення Криму не повинна була перетворитися на стратегію реокупації Криму… стратегія була гнучкою. І третій момент – вона дозволяла на різних етапах державі то очолювати, то в координації з державою йти в тінь з тим, щоби інші гравці, як наприклад, сьогодні ми бачимо кримськотатарські організації, вони на передньому плані, щоб вони представляли такий активний рух, і таким чином створювалися б нарешті ті самі важелі впливу, тиску не скільки на Сімферополь, скільки на Кремль… для того, щоб у підсумку створити максимально сприятливі умови для повернення Криму в Україну", - зазначив експерт.

Нагадаємо, учора, 20 вересня, розпочалася "продовольча блокада" Криму. 

Попередній матеріал
NASA оприлюднило фотографію "страшного" сонячного протуберанця
Наступний матеріал
Аваков розповів, скільки поліцейських буде в Україні до кінця року