Керчь FM

Мешканці Керчі перекрили дорогу - вимагали обіцяного світла

Спочатку їх намагалась розігнати місцева поліція, а потім пообіцяли генератор.

В окупованій Керчі мешканці залізничного району більше тижня сидять без світла, газу і тепла, передає місцеве радіо "Керчь.ФМ". П'ять діб 19 багатоквартирних будинків і приватний сектор сиділи зовсім без електрики, а потім людям почали давати світло всього по дві години на добу – але глибоко вночі і не за графіком.

Крім того, велика частина будинків не газифікована, тому люди навіть не мають можливості приготувати собі їжу або просто попити чай. Нещодавно, за словами мешканців, у них також відключили опалення. У районі проживає багато сімей з дітьми, інвалідів і літніх людей.

Люди звернулися до начальства залізничної підстанції й до адміністрації міста. Влада запропонувала району генератор, але, за словами людей, начальство чомусь відмовилося від нього. Начальник залізничної підстанції сказав протестувальникам: "Люди нам не важливі. Нам важлива залізниця". Ми збиралися і ходили до адміністрації міста і нам запропонували допомогу нашій залізниці у вигляді генератора, щоб людей підключили, але залізниця відмовилися від генератора, тому що їм не хочеться витрачати паливо.

Більше того, місцеві енергетики запевнили людей, що світло у них є по 6 годин через 6 – такі дані записані в журнал. Мешканці дійшли висновку, що паливо розкрадається і списується, а вони залишаються без світла.

"Таке враження, що кримська залізниця і кримська влада вирішили влаштувати нам свою блокаду. Чи ми не керчани, або не росіяни, чи не люди? Не зрозуміло. За 29 годин на півтори години вмикають світло", – кажуть мешканці. Також вони залишилися без телефонного зв'язку та будь-якої інформації.

Тоді люди вирішили вдатись до надзвичайних для окупованого Криму заходів і влаштувати мітинг, перекривши дорогу. Керчани зателефонували до адміністрації міста і попередили про це, але через півгодини ніхто не з'явився, тож близько 50 людей перекрили пішохідний перехід у районі вокзалу.

У результаті утворився транспортний колапс. Водії намагалися проїхати перехід, не дивлячись на людей, деякі виходили з машин і вимагали дати проїзд. Маршрутки також призупинили свій рух і тільки натискали на сигнал.

Приблизно через 10 хвилин до місця підійшла поліція, яка дізнавшись, що діється, викликала підкріплення. Ще через певний час поліцейські почали пропускати транспорт обхідними шляхами через двори, а вантажні машини просили розвертатися. Майор поліції намагався залякати мітингувальників тим, що вони чинять протиправні дії і їх можуть затримати. Він вимагав, щоб люди розійшлися і навіть намагався силою їх розштовхати, однак люди кричали і відмовилися йти, поки не вирішать їхню проблему.

Вивести людей з дороги зрештою вдалося заступнику міськради Олександру Беленку. Він повідомив, що на даний момент проходить тестування енергомосту з РФ, але це нікого не переконало. Під час розмови до Беленка підійшла жінка з маленькою дитиною і почала плакати. Вона розповіла, що в 67 будинку світла жодного разу не було.

/
/
/
/

Тоді чиновник підтвердив інформацію про те, що начальство залізниці дійсно відмовилось від генератора, залишивши людей без світла. Він натякнув, що начальнику керченської залізниці загрожує звільнення. Після довгих суперечок і обговорень Беленко повідомив, що адміністрація піде на злочин і без дозволу залізниці підключить будинки до генератора 1 МВт. Містян ця обіцянка тимчасово задовольнила, і мітинг розійшовся.

Попередній матеріал
"Її серце" - у 2016 році українцям покажуть фільм про кримську татарку, яка у роки Другої світової війни врятувала 90 єврейських дітей
Наступний матеріал
Туреччина оприлюднила опис підозрюваного у причетності до вибуху в стамбульському метро