ukrinform.ua

Демчишин виступає проти відключення Криму від енергопостачання

  Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин виступає проти відключення поставок електроенергії до Криму і не підтримує відповідну петицію, зареєстровану на сайті Президента.

  Про це Володимир Демчишин заявив на брифінгу в Києві в четвер, передає агентство "Інтерфакс-Україна".

  "Я персонально не підтримую позицію про відключення. Вважаю, все повинно вирішуватися в переговорному процесі", - сказав Демчишин.

  При цьому він повідомив, що в разі прийнятті політичного рішення технічно таке відключення могло бути реалізоване буквально за 5 хвилин. Разом з тим, він вважає, що цю тему порушують у рамках передвиборної агітації, після проведення місцевих виборів про неї забудуть.

  Демчишин зазначив, що Крим регулярно розраховується за поставлену електроенергію.

  "Крим платить вчасно і регулярно, як мінімум двічі на місяць... Платять 3,95 руб за кВт у цьому місяці - досить велика вартість", - сказав він.

  Демчишин скептично оцінив проекти РФ щодо прокладання підводних кабелів для видачі потужності з материковою Росії на Кримський півострів. На його думку, потужність такої видачі, навіть у випадку реалізації проектів, буде незначною, її вистачить лише для покриття піків і підтримки системи в аварійній ситуації. "Нехай реалізують, скоріше, це політика", - резюмував Демчишин.

  Нагадаємо, заступник керівника оперативного штабу громадської блокади Криму Ізет Гданов заявив, що активісти розглядають електроенергію як товар, і тому проти її постачання окупантам.

  Попередній матеріал
  Сьогодні відкрили першу Українську академію лідерства
  Наступний матеріал
  Прем'єр Люксембургу: Якщо не буде виконано всіх пунктів Мінських угод, будуть нові санкції проти РФ