5.ua

Блокада робить Крим важким каменем, який тягнутиме російську економіку на дно – Барієв

Товарна і енергетична блокада окупованого півострова – це механізми впливу на країну-агресора.

Член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв під час телемарафону "Україна понад усе" в ефірі "5 каналу" розповів про мету, результати і подальші плани учасників блокади Криму.

"Товарна блокада – один із механізмів впливу на окуповану територію і на Російську Федерацію як агресора, для того, щоб утримання Криму було складним, і щоб Крим був не медаллю, а тим важким каменем, який повинен тягнути російську економіку на дно".

"Крім того, коли ми говоримо про санкції ЄС, США та інших країн, то ми повинні розуміти, що Україна не повинна вести торгівлю з окупованою територією. І сьогодні 65-й день товарної блокади, і ми бачимо все-таки результати – тому що продукти харчування в Криму дорожчають, доставка їх ускладнюється. А коли ми говоримо про енергетичну блокаду, ми повинні розуміти, що у першу чергу  електрика - це теж товар".

Барієв також прокоментував сьогоднішнє рішення Кабміну про тимчасову заборону на товарообмін із Кримом. На його думку, це ознака того, що держава дослухається до позиції громадян України, і один із заходів влади для зниження гостроти протистояння на прикордонній території. Він сподівається, що це перший крок до створення комісії за участі представників влади і кримськотатарських активістів для регулювання цих питань і скасування закону про вільну економічну зону у Криму. Наразі ж учасники блокади продовжуватимуть свою акцію.

Попередній матеріал
Правоохоронці розслідують низку справ щодо пошкодження ЛЕП на Херсонщині
Наступний матеріал
У Бельгії затримали 21 підозрюваного у тероризмі