5 канал

Активіст блокади Криму: Ми розглядаємо електроенергію як товар, і тому проти її постачання окупантам

Наразі з материкової частини України до тимчасово окупованого Криму постачається 75% електроенергії.

Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" повідомив заступник керівника оперативного штабу громадської блокади Криму Ізет Гданов.

"Наскільки відомо, лінія Мелітополь-Джанкой відключена ... ще дві Каховські - одна з них працює, наскільки мені було чутно, тому що я тільки що там перебував з правоохоронцями, йде тріск, тобто лінія працює. Чому вона працює нам поки що невідомо, тому що пошкодження там серйозні, ще й вітер. І 220 лінія - Армянськ - вона теж працює на сьогоднішній день. Загалом можу сказати, що постачання електрикою Республіки Крим з материкової частини України складає приблизно 75% від загально необхідних", - сказав він.

Коментуючи заяву Ленура Іслямова про намір блокування активістами ремонту ЛЕП, які передають електроенергію до півострову, Гданов сказав про таке: "Ми розглядаємо електроенергію як товар, який постачається на окуповану територію. І ми, і громада, і українські громадяни, що доведено збором підписів, проти того, щоб постачати окупантів".

Нагадаємо, сьогодні вранці, 20 жовтня, приблизно о 7:40 в полі між селами Атамань і Новий Труд на Херсонщині була пошкоджена залізобетонна опора високовольтної лінії електропередач. У штабі громадянської акції по блокаді Криму повідомляють, що пошкоджені опори активісти виявили вранці 20 жовтня. У штабі також закликають "знеструмити ЛЕП задля безпеки". Пізніше підірвали ще дві опори ЛЕП.

Попередній матеріал
Напередодні виборів до України намагалися потрапити диверсійні групи з території Росії, Молдови та Білорусі - МВС
Наступний матеріал
Відсьогодні запрацював інформаційний сайт для перевірки кандидатів у місцеві прокурори - Геращенко