Зонд "Філа" виявив на кометі органічні молекули

  Дослідницький модуль “Філа”, який продовжує свою роботу на кометі Чурюмова-Герасименко, виявив органічні молекули, які можуть брати участь в утворенні життєво важливих сполук.

  Про це у вівторок повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на німецьке агентство, яке бере участь у місії “Розетта”.

  Виявлені сполуки містять атоми вуглецю. Вчені намагаються визначити, чи є виявлені речовини простими, як метан або метанол, або складними, наприклад, амінокислотами.

  Також вчені мають дослідження даних зразків грунту комети.

  Проведені роботи можуть дозволити наблизитися до розгадки питання про виникнення життя на Землі, а також про еволюцію Сонячної системи.

  Комету 67P / Чурюмова-Герасименко відкрив в 1969 році укрїнський астрономом Клим Чурюмов при вивченні фотознімків, зроблених українкою Світланою Герасименко.

  Для дослідження комети була організована місія “Розетта”. Після десятирічного польоту ракети 12 листопада на поверхню комети був спущений модуль “Філа”. Після приземлення вчені виявили ряд проблем. Зокрема, модуль опинився на затемненій частині комети, що значно скорочує час роботи його батарей.

  Попередній матеріал
  У Києві відбудеться яскрава новорічно-різдвяна програма - КМДА
  Наступний матеріал
  Жертвами катастрофи військового вертольота у Таїланді стали дев'ять людей