Google

Жертовник, 100-метрові тунелі, бронза: у Грузії археологи зробили унікальне відкриття

  Під час розкопок дослідники відкрили стародавнє городище

  Грузинські археологи повідомили про унікальну знахідку на території стародавнього городища в околицях Діднаурі в долині Ширакі (Кахетія). Про це повідомляє Міністерство культури і охорони пам'ятників Грузії.

  Зазначається, що знахідка вона може пересунути на кілька століть змінити  уявлення про час утворення держави у Східній Грузії.

  Археологи стверджують, що знахідки, серед яких глиняний посуд, кам'яна бойова зброя та фрагменти бронзових речей, безпомилково підтверджують, що городище належить до кінця II - початку I тисячоліття до н.е. Серед знахідок археологічної експедиції також стометрові тунелі, які, на думку фахівців, використовувалися для водопостачання поселення.

  Під час розкопок у західній частині огорожі виявили також дві ритуальних будівлі, з "жертовним столом", які вчені відносять до стародавньої цивілізації хеттів.

  Члени експедиції переконані, що городище було столицею найдавнішої держави, яка не згадується в історичних джерелах, про що свідчать збережені досі внутрішньої руїни фортеці городища, обнесені півторакілометровою кам'яною огорожею та оборонним ровом, а також масштаби палацу, інфраструктури, поселення і могильників на прилеглій території.

  "Археологічні роботи на території городища Діднаурі будуть продовжені. Дослідження повного комплексу може докорінно змінити висновки про наше минуле і на багато століть пересунути дату утворення держави у Східній Грузії", - йдеться у повідомленні міністерства.

  Крім того, стало відомо про розкопки поховання, ймовірно, головнокомандувача. Вчені вважають, що воїн загинув у бою від стріли, наконечник якої був знайдений біля останків. За спиною у воїна виявлений бронзовий меч, який фахівці відносять до XIII століття до нашої ери.

  Як повідомляв 5.ua, на березі Лігурійського моря дослідники знайшли "гармату Наполеона".

  Попередній матеріал
  Загострення під Авдіївкою: українські сили дали відсіч ворожим диверсантам – штаб АТО
  Наступний матеріал
  Гучна канонада під Маріуполем: ворожі обстріли впродовж ночі не вщухали

  У Китаї представили найбільший у світі літак-амфібію, який будували 7 років

  На березі Лігурійського моря дослідники знайшли "гармату Наполеона"

  Анімаційна стрічка компанії Disney стала найкасовішою в історії США

  У єгипетському музеї показали світові найдавніші папіруси