Здобутки українських творців роботів на Міжнародній арені

  Українські роботи прославилися у Південній Кореї. Україна зайняла шосте місце на Міжнародній олімпіаді з робототехніки. У змаганнях брало участь двісті сімнадцять команд з двадцяти чотирьох країн світу. Сьогодні юні конструктори показали своїх роботів на батьківщині.

  Вони розумні. Хвацько пересуваються, уміють танцювати, видавати різні звуки і навіть пекти торт. Саме цей торт і припав до душі корейцям. Отримав кубок суддівських симпатій. Його тринадцятирічні творці - у кухарських фартушках і капелюшках. Однак кондитери з них нікудишні.

  Небанальний торт хоч і виглядає апетитно, насправді  неїстівний - з будівельної пінки. Команда "Божевільні кубики" навчила робота встромляти свічки, запалювати їх і прикрашати торт кремом. Замість крему шпаклівка. До Південної Кореї не доїхала.

  Написати на торті робот, підключений до комп`ютера, може будь-що. У Кореї такий кухар відпрацював на всі сто - а в Києві загальмував. Кулінарні таланти зміг продемонструвати не всі. 

  У робота на ймення Архангел місія некулінарна. Швидше спортивна. Йому треба за дві хвилини добігти до ящика, згребти з нього усі сто кульок і повернутися зі здобиччю назад. 

  У робота-професійного збирача кульок може бути й цілком буденне застосування.

  Схожі роботи можуть годувати рибок або поливати квіти. Та найбільше у гуртку робототехніки  майструюють роботів-всюдиходів.

  Корейці українців оцінили. Наші роботи уперше брали участь у Міжнародних змаганнях і одразу посіли шосте місце. 

  Ольга Петрів та Ігор Пльонкін, 5 канал    

  Попередній матеріал
  Кримчанин, що постраждав від міліції, вимагає у МВС 10.300.000 гривень
  Наступний матеріал
  Скандал через дитячі коляски у США (репортаж)
  Теги: