Facebook / Liberland

Засновника самопроголошеної "республіки Ліберленд" затримала хорватська поліція

  Його оштрафували з спробу проникнення до невизнаної "держави".

  Влада Хорватії затримала громадянина Чехії Віта Єдличку при спробі перетину кордону поза пропускними пунктами і оштрафувала на 177 доларів, передає "Медуза".

  За словами Єдлички, прикордонники затримали його при спробі в'їхати на територію Ліберленда – ніким не визнаної держави на кордоні Хорватії та Сербії, про створення якої він оголосив у квітні 2015 року.

  Єдличка кілька годин переконував прикордонників, що створив нову державу на нічийній території. З його слів, увагу правоохоронців привернула "велика еміграція" з Хорватії в Ліберленд. Згодом його відпустили, і Єдличка, за його власними словами, тепер відпочиває і проводить час з "першої леді Ліберленда".

  Сайт "республіки" оцінив арешт, як акт визнання Ліберленду - інакше хорватські поліціянти не арештували б Єдличку за "нелегальний перетин кордону".

  Віт Єдличка оголосив про створення держави під назвою "Вільна республіка Ліберленд" 13 квітня 2015. Площа Ліберленду складає всього 7 квадратних кілометрів на західному березі Дунаю. Єдличка запевняє: до теперішнього часу жодна держава не заявляла своїх прав на цю землю, яка розташована між хорватською та сербською територією і має сухопутний кордон з Хорватією.

  Також жодна держава у світі досі не визнала Ліберленд. Влада Хорватії назвала повідомлення про створення держави "жартом" і офіційно ніяк на нього не відреагувала.

  Попередній матеріал
  У Єгипті в аварії постраждало троє українців
  Наступний матеріал
  Протягом вихідних бойовики продовжували обстрілювати сили АТО з важкої зброї - Лисенко

  Тисячі людей хочуть стати громадянами самопроголошеної республіки Ліберленд

  Більшість чехів вважають Росію "імперією зла" - опитування

  У Чехії жінка народила 5-х близнят - вперше в історії країни

  У президенти Чехії балотується татуйований панк