Фото econet.ru

Японський острів виріс у п‘ять разів через вулканічну активність

  Невеликий японський острів Нісіносіма, який розташовується в районі тихоокеанських островів Огасавара, активно збільшує свої розміри через вулканічну активність.

  Як повідомляє японський телеканал NHK, над островом піднімаються стовпи диму, що виходять з двох кратерів. Кіжні кілька секунд один із вулканів викидає лаву, попіл та чорний дим.

  Причиною збільшення розмірів острову є те, що лава, яка виривається із вулканів, поступово твердне та розширює площу суші. Зараз розміри острова збільшилися вже вп‘ятеро.

  Вулканічна активність на Нісіносімі триває вже понад шість місяців, що є незвичайним для Японії, зазначив професор Кендзі Ногама з Токійського технологічного інституту.

  Нагадаємо, наприкінці листопаду внаслідок вулканічної активності на дні Тихого океану в районі японського архіпелагу Огасавара виник новий острів. За чотири місяці розміри цього острова збільшилися у 70 разів. Одразу після виникнення його розміри становили 100 метрів зі сходу на захід і 200 метрів з півночі на південь. А уже наприкінці березня вони склали відповідно 1150 метрів і 850 метрів.

  Після росту новий острів об‘єднався із Нісіносіма.

  Як зазначає "Интерфакс", аналогічна подія відбулася в 1973 році, коли новоутворений острів незабаром з'єднався з Нісіносімою.

  Попередній матеріал
  Турчинов підписав указ щодо присвоєння учасникам АТО військових звань
  Наступний матеріал
  "Чорні чоловічки" відповіли на розпачливе відеозвернення терориста Гіркіна