Японські ветеринари роблять унікальні операції [відео]

  Унікальну операцію зробили японські ветеринари. Черепаха Ю - чи не перша у світі, яка отримала зручні гумові ласти-протези. Операції з протезування ветеринари роблять вже не один рік і дарують повноцінне життя чотирилапим в усьому світі.

  Морська черепаха Ю на повну силу не плавала 5 років, відколи акула пошкодила її ласти. А тепер - завдяки ветеринарам – отримала шанс повернутися до повноцінного життя.

  Наокі Камезакі, генеральний директор океанаріума: "Я мрію про те, що колись Ю зможе за допомогою своїх нових ластів виплисти на поверхню і відкласти яйця. Думаю, поява на світ її дітей варта усіх страждань, які пережила ця черепаха".

  В океанаріумі запевняють - зробити подібне у світі намагалися десятки разів, проте - безуспішно. Ці ж протези - розробляли п’ять років. Адже усі попередні – завдавали тварині болю.

  Ще один врятований - порося зі Сполучених Штатів - стало справжньою зіркою інтернету. Усе - через спеціальний візочок, який йому сконструювали замість задніх ніг. Тварина має вже більше 14 тисяч шанувальників у Фейсбуці та понад тисячу - фоловерів у Твіттері. Власник поросяти зізнається - воно кардинально змінило і його життя. І вже мізкує над створенням футболок із зображенням зірки.

  А це слоненя Чхоук з Камбоджі. Воно майже нічим не відрізняється від інших. Окрім протезу замість скаліченої браконьєрами ступні. Ветеринари визнають - зробити протез для слоненяти - було непросто.

  То Січоєн, голова школи протезування і ортопедії Камбоджі: "Ми робимо багато штучних кінцівок, але протез для слона - став для нас справжнім викликом. Адже слоненя не може сказати, як людина, чи боляче йому, чи не завдаємо ми йому страждань". 

  Отримують шанс на повноцінне життя поранені дикі тварини і в Україні. Торік уперше вітчизняні ветеринари імплантували протез врятованій у лісі козулі. Тварина зі штучною ногою нині мешкає у вінницькому зоопарку.

  Ольга Войтович, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Вірменії обирають президента
  Наступний матеріал
  У Чилі відбулася помідорна війна [відео]
  Теги: