Як англійці допомогли старому перукарю, що постраждав від погромів [відео]

  Британія відновлюєтся після погромів і заворушень. Одна з найпозитивніших історій - про загальнародну допомогу дев`яносторічному перукарю. Його салон розгромили у першу ніч мародерств. Історія швидко поширилась у інтернеті - і співчутливі британці за кілька днів зібрали на ремонт старої перукарні у Тоттенхемі - 35 тисяч фунтів - це понад 57 тисяч доларів США.

  У цій перукарні хуліганам не було чим поживитись. Проте вони все-одно розгромили усе навколо. Вітрина і дзеркала, які прослужили 60 років - не витримали натиску місцевих підлітків. Старий перукар розповідає - коли вперше усе це побачив у нього мало серцевий напад не стався.

  Аарон Бібер, перукар: "Коли я підійшов і побачив, що двері  та шибки вибиті, а всередині все розгромлено. В мене вмить закінчились всі сили.  Я стрижу людей з 12-ти років. В цьому  - все моє життя. Я приходжу сюди побачити людей, поговорити з ними. Я не беру з них багато грошей. Я не жадібний".

  Про трагедію Бібера дізнався місцевий соціальний робітник. Він написав про цю історію в інтернеті. І запропонував допомогти на відбудову перукані хто чим може. Реакція була блискавичною. Менше ніж за тиждень зібрали сумму, якої вистачить на капітальний ремонт.  

  Бйорн Конраді, соціальний робітник
  : "Єдине, що я зробив, це відкрив блог і розмістив у ньому адресу для пожертв. У цій історії є одна дуже хороша річ - люди відгукнулися на його біду і почали розказувати про це у себе в фейсбуці та твіттері. Ця ідея стала масовою, і перш ніж про Бібера написали у  медіа, вже  -  зібрано 15 тисяч фунтів". 

  Ті, хто не читає блоги, але почув про історію старого перукаря з Тоттенхема - надсилають листи зі словами підтримки - та  грошовими чеками. Хто на 30 фунтів, хто на 50. Сусіди теж не залишились осторонь.  Допомагають  -  чим можуть. Невідомим хуліганам бажають суворого покарання. 

  Бетті Гейтс, сусідка: "Це було жахливо і так неприємно. Біда у тому що в тих хлопців було забагато вільного часу останім часом. Їх жаліли і все вибачали. І ось бачите, чим усе закінчилося".

  Поліція ж запевняє, що безкарним не залишиться ані цей випадок, ані десятки інших. Наразі  затримали вже понад дві тисячі учасників заворушень. Тільки у Лондоні  засудили понад 700 осіб. Переважна більшість хуліганів  - неповнолітні з непрестижних районів. 

  Оксана Андрієвська, 5 канал 

  Попередній матеріал
  Польські студенти створили авто, яке витрачає 1 літр бензину на 660 км
  Наступний матеріал
  У Зарваниці завершилася VI Всеукраїнська проща заробітчан [відео]
  Теги: