Виставка історії людських зоопарків у Франції [відео]

  Ганебну історію європейської колонізації згадали у Франції. У паризькому музеї Ке-Брюнлі відкрилася виставка, присвячена історії людських зоопарків.

  Парки, в яких демонстрували людей, з`явилися в Європі наприкінці 18 століття і сягнули піку популярності у 19-му. Експонатами на таких виставках були корінні народи Америки, Океанії та Африки. До Старої Європи їх морем привозили работорговці. Згодом таких людей змушували виконувати спеціальні номери. На афішах - полонених артистів називали дикунами. Людей, як диких тварин, тримали у клітках, показували у кайданах і дозволяли відвідувачам їх торкатися. Найбільшу популярність мали артисти з фізичними вадами. У Франції людські зоопарки існували ще у 30-х роках двадцятого століття.

  Нанетт Жакоміж Снеп, науковий куратор: "Масовий фенОмен відмінності створювали завіси і ґрати. Відстань між людьми - сцена. Такий механізм змушував відвідувачів повірити, що люди поділяються на вищих і на неповноцінних".

  Сором - перше почуття, яке виникає у відвідувачів виставки. Однак вони зізнаються: про людські зоопарки треба пам`ятати, щоби навчитися толерантності.

  Розалі Котейо, відвідувачка з Гваделупи: "Найважливіше - це зрозуміти, що так звана "інша" людина - така сама, як ми, незважаючи на те, що вона інакше одягається, інакше розуміє життя, інакше бачить світ. Якщо ви не усвідомлюєте цього, то ви нічого не розумієте".

  Тему людських зоопарків піднімають і в сучасному мистецтві. Нещодавно з`явилася стрічка про трагічну долю відомої "Готтентотської" Венери. Картина розповідає про життя південноафриканки Саарти Баартман, яку примушували показувати власне тіло у Лондоні. Виставка у Парижі триватиме до літа наступного року.

  Попередній матеріал
  Убивством фотографа Розвадовського шокована організація "Репортери без кордонів"
  Наступний матеріал
  У Брюселі впевнені, що саміт Україна-ЄС відбудеться на рівні президентів
  Теги: