Втомився від роботи – погладь віслюка: в Нью-Йорку практикують незвичну терапію для боротьби зі стресом

Віслюки допомагають людям із нервовими та ментальними хворобами: тварини радо вітають відвідувачів і дозволяють себе чухати, годувати та водити по загону

Незвичний спосіб боротьби із стресом застосовують у Нью-Йорку. Людям, які втомилися від роботи, а також пацієнтам, які страждають на нервові розлади, допомагає віслюкотерапія. Стереотипи про цих тварин розвінчують працівники парку, де й мешкають вухаті.

Вони розумні, спокійні та зовсім не вперті, – такими віслюків вважає Стів Штірт, наглядач парку Алстер у Нью-Йорку, а в минулому – програміст. У парку мешкають одинадцять звичайних і мініатюрних віслюків, а також один зеброїд – гібрид віслюка й зебри. Всі тварини мають відповідальну роботу. До них їздять цілі групи зі шкіл, притулків та лікарень – для того, щоб долати стрес.

"Віслюки чудово знімають напругу. У парку можна втекти від офісної буденності і міського життя. До нас їздить чимало містян. Вони долають величезні відстані. А коли контактують із тваринами – стрес ніби змиває", – пояснює наглядач парку.

Віслюки допомагають людям із нервовими та ментальними хворобами. Вони радо вітають відвідувачів і дозволяють себе чухати, годувати та водити по загону.

"Ми ставимося до віслюків, як до в'ючних тварин. Вони нібито мають робити лише те, що ми хочемо. Хоча, коли ми кличемо кота, а той не приходить, ми не називаємо його дурним. Ми кажемо: це ж кіт", – пояснює Стів Штірт.

Віслюковий парк живе за рахунок заощаджень господаря та пожертв небайдужих. Працюють у ньому волонтери.

"У мультиках віслюки постійно брикаються. Але я такого ніколи не бачила і зі мною цього не траплялося. Вони дуже ніжні тварини, особливо лагідні з маленькими дітьми", – пояснює волонтерка Петті Лундгрен.

Першого віслюка Стів Штірт придбав у 2012 році. Він зацікавився цими тваринами, коли його донька вчилася на ветеринара. Відтоді віслюки завоювали його серце. Тепер у парку Алстер мешканців більшає – господар забирає туди врятованих тварин.

Ірина Родіна, "5 канал"

Дивіться також:

Дикі кошенята: троє новонароджених левенят вперше з'явилися на публіці в зоопарку у США – фото

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Суд залишив Насірова під домашнім арештом
Наступний матеріал
У Києві вночі гасили пожежу – ДСНС

Ще й коктейля сьорбнув: у Каліфорнії ведмідь рятувався від спеки у джакузі – відео

Трамп приєднався до бойкоту виробника мотоциклів Harley-Davidson

Ракетний есмінець США прибув до Чорного моря

Сигнал смерті: вчені визначили швидкість загибелі клітин

Оголошення економічної війни: Медведєв відреагував на американські санкції

Вірус африканської чуми: 120 тварин загинуло