В`єтнам готується зустріти рік кота

  В`єтнам готується до Нового року. За східним календарем його чекають 3 лютого. На відміну від інших азійських країн, де символом 2011-го вважають кролика, у В`єтнамі очікують на Рік кота.

  Щороку наприкінці січня великі міста В`єтнаму змінюються до невпізнанності. Їх прикрашають яскравими квітами та скульптурами. По всій країні відбуваються феєричні шоу та фестивалі. Причина цих святкових заходів - прихід нового року за Місячним календарем, який в`єтнамці називають Тет Нгуен Дан. 

  В`єтнамець: "Це прекрасне, світле свято. Сподіваюся, новий рік буде вдалим, бо його символ - кіт. Ці тварини дарують не менше радості, ніж діти! Вони вдячні тим, хто їх годує і залишатимуться вірними господарю до кінця".

  На відміну від інших країн, де готуються зустріти рік кролика, у В`єтнамі однозначно надають перевагу коту. Цю тварину там шанують, і називають маленьким тигром. У Ханої влаштували грандіозний конкурс краси котів. Власники пухтастиків пішли на різноманітні хитрощі, щоби їхніх улюбленців визнали найгарнішими, найсмішнішими та найслухнянішими. Зокрема, котиків одягали у різноманітні костюми.

  Хоанг Нгок Бау, ветеринар: "Різниця між Китаєм та В`єтнамом у тому, що ми більше шануємо котів, ніж кроликів, і вважаємо, що саме вони є символом нового року. Коти з давніх-давен є вірними друзями та помічниками людини. Вони ловлять мишей і навіть лікують деякі хвороби. Ми також віримо, що вони оберігають будинок від злих духів".

  Протягом останніх кількох місяців в`єтнамці як ніколи активно купують кошенят, кажуть продавці у зоологічних магазинах. Вважається, що люди, народжені у рік кота - добрі, надійні та вірні. В`єтнамці вірять, що 2011-ий принесе мир і злагоду у кожну родину - адже кіт любить тепло та затишок.

  Олена Кричковська, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У США померла найстаріша мешканка планети
  Наступний матеріал
  Туристам, які відмовляться віж подорожі до Єгипту, обіцяють повернути гроші
  Теги: