Від шкідливих звичок британців відохочують грошима

  Курцям та огрядним людям платитимуть, щоб вони відмовлялися від фастфудів і цигарок. Щоправда, пересічним британцям фінансовий стимул не до душі. Вважають, що бюджетні кошти можна витрачати з більшою користю.

  Новий спосіб боротися зі шкідливими звичками. Британський уряд пропонує платити людям, які дійсно хочуть кинути курити і відмовитися від фастфудів. Науковці з`ясували, що люди здебільшого харчуються напівфабрикатами через нестачу грошей. А фінансове заохочення стимулюватиме їх до здорового способу життя.

  Науковець: "Я впевнений, така ініціатива дасть результати, щоправда, не так швидко. Хутко схуднути можна і за допомогою пігулок. А ми хочемо заохотити людей змінити спосіб життя".

  А британських підлітків - від чіпсів і кока-коли відучатимуть іграшками. Утім, матеріальні подарунки за здоровий спосіб життя не всім до вподоби. Британці вважають - такі засоби боротьби зі шкідливими звичками неефективні - бо майже неможливо проконтролювати: справді людина кинула курити та перейшла на здорове харчування.

  Жителька Лондона: "Я вважаю, це гроші, викинуті на вітер. На наші податки можна придбати ліки, необхідне обладнання, але аж у такий спосіб не можна боротися з шкідливими звичками".

  Зараз у Великій Британії проводять соціологічні опитування - на замовлення міністерства охорони здоров`я. Якщо більший відсоток громадян висловиться за грошову винагороду тих, хто вирішить йти шляхом здорового способу життя – тоді відповідний законопроект запропонують на розгляд уряду.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Playbook - новий конкурент iPad
  Наступний матеріал
  Італія: помідори допоможуть боротися із хворобами
  Теги: