z-city.com.ua

Весняне рівнодення в Україну прийде разом із "воронячим" Місяцем: коли природне явище сягне апогею

Читайте російською
Під час "суперповні" супутник наближається і досягає найближчої до Землі точки своєї орбіти – перигею

Перед світанком 21 березня в небі над Україною можна буде спостерігати "воронячий", або "черв'ячний" місяць. Цьогоріч майбутня повня збігається з астрономічним початком весни – весняним рівноденням. В Україні цю повню можна буде спостерігати в четвер, 21 березня, о 3:43 за київським часом, інформує Express.

Прикметно, що таке явище називається "суперповня", або "супермісяць". Це коли повня або молодий місяць перебуває найближче до Землі. Відомо, що орбіта руху Місяця навколо Землі не ідеально кругла, і Місяць у різні моменти часу перебуває на різній відстані від Землі. Під час "суперповні" супутник наближається і досягає найближчої до Землі точки своєї орбіти – перигею. Протилежністю "супермісяця" вважають "мікромісяць", коли супутник перебуває в найдальшій точці своєї орбіти, апогею.

Березневу повню іноді називають "черв'ячним місяцем" через величезну кількість дощових черв'яків, які виповзають у цей час на поверхню. Поласувати ними злітається безліч пернатих, тому повню називають ще й "воронячим" місяцем.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Кривавий місяць": як відбувалося унікальне місячне затемнення – неймовірні фото

/
/
Місячне затемнення_кривавий місяць
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Міні-саміт Україна-ЄС: про його унікальність і теми обговорень – включення з Брюсселя
Наступний матеріал
Тариф весняний: як Ляшко в похід на Кабмін війною ходив – "БлогПост"