Арктика
Арктика fb.ru

Вчені з'ясували, чому в Арктиці лід зеленіє

  Змінилась структура арктичного льоду, який замість того, щоб відбивати сонячне світло – поглинає його

  Дослідники з'ясували, чому лід в Арктиці стає зеленим. Як стало відомо, останнім часом арктичний лід став дуже тонким, що дозволило водоростям під ним рости. Про таке повідомляє УНІАН з посиланням на Science Alert.

  Зазначимо, що раніше через товщину льоду мікроскопічні водорості та фітопланктон не могли отримувати достатньої кількості сонячного світла. Однак зараз в Арктиці рекордно тонкий рівень морського льоду, унаслідок чого він стає темнішим.

  Учені пояснюють – тепер замість того, аби відбивати сонячне світло, лід його поглинає. Відповідні природні умови сприяють росту фітопланктону.

  "Зменшення на метр товщини морського льоду в Арктиці за останні 30 років різко змінило екологію в цій області. Ми перейшли від стану, коли не було жодної можливості для цвітіння планктону, до того, що величезні області в Арктиці стали схильні до цих типів росту", – пояснює вчений з Гарвардського університету Кріс Хорват.

  Додамо, що для вивчення цих особливостей вчені використовували математичне моделювання, за допомогою якого побудували модель змін льодових умов з 1986 по 2015 роки. Дослідникам вдалося виявити, що окрім зменшення товщини льоду, зростає кількість вимоїн в ньому.

  Так, 20 років тому достатньо тонкими для розвитку фітопланктону були лише 3-4% арктичного морського льоду. Станом на тепер частка подібного льоду складає близько 30%.

  У зв'язку з такими кардинальними змінами зазнає змін й уся екосистема, оскільки створені природою умови є живильним середовищем для організмів, у тому числі - великих морських істот.

  Нагадаємо, у жовтні торік в Арктиці з дна затоки підняли судно легендарного мандрівника Руаля Амундсена.

  Попередній матеріал
  Росія буде шукати приводи для запалювання протистояння всередині Україні – Тука
  Наступний матеріал
  Порошенко очікує від європейських партнерів кроків щодо створення "плану Маршалла для України"

  Вчені створили новий вид речовини – рідину, що рухається самостійно

  Путін поїхав до Арктики і тепер хоче "захистити інтереси" Росії там

  У Антарктиці створять найбільший морський заповідник