antiquities.org.il

Учені розшифрували найдавніший сувій Старого Заповіту за допомогою 3D-моделювання

У фрагменті, який вдалося виявити, йшлося про те, як правильно розводити жертовний вогонь

Учені з Ізраїлю та США розшифрували останню частину виявленого ще у 1970 році сувою зі згорілої ізраїльської синагоги Ейн-Геді. При цьому фахівці використали 3D-моделювання та рентгенівські промені. Про це повідомляє УНІАН.

Як зазначається, новітні технології фахівці використали, аби розшифрувати пасаж у давньоєврейському манускрипті, який був надто крихким, щоб його розгортати.

Повідомляється, що манускрипт, у якому записані глави з старозавітної книги Левіт, датується III-IV століттям нашої ери. Основна частина документа була розшифрована до липня 2015 року.

Як стало відомо, в розшифрованому фрагменті йдеться про те, як правильно розводити жертовний вогонь, щоб не розгнівати старозавітне божество. Тепер, зазначає видання, сканування з 3D-моделюванням учені спробують застосувати до інших рукописних пам'яток давнини, які раніше не можна було прочитати з-за їх фізичної крихкості.

antiquities.org.il

Зазначимо, що це найдавніша копія біблійного тексту, після Кумранських рукописів, датованих періодом від 250 року до н. е. до 68 року н. е. Раніше вчені датували сувій VI століттям нашої ери.

Попередній матеріал
Перша Леді США Мішель Обама провела зустріч із Мариною Порошенко
Наступний матеріал
"День без автівомобіля": Безпека на дорогах і проблеми велосипедного руху в Україні

Льодовиковий спадок: на Прикарпатті віднайшли надзвичайно цінний бивень мамонта

У Данії археологи-аматори віднайшли найбільшу колекцію золота вікінгів

На Полтавщині археологи знайшли унікальне скіфське золото

Частина "Скіфського золота" з Криму вже експонується у Києві