В Угорщині вводять податок на шкідливу їжу

  За здорове харчування громадян – бореться влада Угорщини. Щоби заохотити людей вживати менше нездорової їжі – у країні запровадять податок на продукти, що містять підвищену кількість солі чи цукру.

  Вартість чіпсів, солодощів, енергетичних та газованих напоїв – зросте приблизно у півтора рази. Експерти підрахували: це приноситиме до держскарбниці – понад 100 мільйонів доларів щороку. Підтримують ініціативу уряду – тамтешні медики. А от виробники закусок – не згодні з планами влади. Кажуть – відтепер доведеться замість солі та цукру додавати у чіпси та печиво – більше штучних підсилювачів смаку та ароматизаторів. А це – значно шкідливіше для здоров`я. Прості любителі чіпсів – у розпачі. Адже новий податок – вдарить по їхніх кишенях.

  Янош Зіглер, власник фабрики з виробництва закусок:  "Гадаю, шкідливою для здоров`я – продукти роблять не сіль чи цукор, а штучні добавки:баврники, консерванти. І, звісно, кількість, у якій люди споживають чіпси та солодке. А самі такі продукти – я шкідливими не вважаю. Новий податок стане для нас справжньою проблемою".

  Емма Хегедуш, мешканка Будапешта: "Мені дуже сумно, що збираються запроваджувати новий податок. Це означає, що простим людям - бабусям та дідусям - доведеться витрачати більше грошей, якщо вони захочуть купити ласощі для онуків".

  Попередній матеріал
  Катастрофа на авіашоу у США, ЗМІ повідомляють про 12 загиблих
  Наступний матеріал
  Масштабний теракт у Таїланді - 4 загиблих
  Теги: