news.sevas.com

В Росії двом школяркам загрожує 6 років в'язниці за організацію бібліотеки у селі

  Російська влада хоче посадити двох дівчаток-підлітків за спробу організувати бібліотеку у покинутому помешканні села Сапріно Воронезької області.

  У Підгоренському районі дівчатка-підлітки 14 і 16 років намагалися облаштувати собі читальний зал в покинутому будинку, повідомляє місцевий сайт "Блокнот. Воронеж".

  Для цього школярки винесли з будинку сусідки речі. Співробітники слідчого управління СКР по Воронезькій області порушили кримінальну справу.

  Як вважають у відомстві, школярки заподіяли значну матеріальну шкоду жительці села Сапріно на загальну суму у 3,5 тисячі рублів. З будинку жінки вони винесли меблі, постільні речі та книги, і перенесли до іншої покинутої оселі, господар якої давно переїхав в інше село. Саме там дві школярки хотіли організувати бібліотеку. Видання пояснює, що в споруді знайшли безліч різних книг які належать підліткам. Дівчатка розповіли, що проникли в будинок сусідки і взяли потрібні їм речі для облаштування читальної зали. "Неповнолітні пояснили, що просто вирішили урізноманітнити своє дозвілля", – зазначили у прес-службі поліції.

  Проти дівчаток-підлітків Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за статтею "Крадіжка, вчинена групою осіб за попередньою змовою, із заподіянням значної шкоди громадянинові, з незаконним проникненням у житло". Тепер школяркам загрожує до шести років позбавлення волі.

  З цього приводу російський літературний критик і публіцист Микола Подосокорський у своєму блозі нагадав, що за попередній 2014 рік, оголошений у РФ "Роком культури", закладів культури в сусідній країні стало менше на 2080, причому більше 16% із закритих установ складають бібліотеки, передусім сільські. З розрахунку соціальних нормативів всього в РФ повинно бути більше 26 тисяч бібліотек, однак внаслідок путінської оптимізації їх залишилось лише близько 5 тисяч. Тож штучний культурний вакуум російські селяни стали заповнювати в міру свого розуміння і можливостей.

  Блогер нагадує – цей дивовижний за своєю безглуздістю випадок і ще безглуздіша кримінальна справа сталися у поточному, 2015-му році, який у путінській РФ оголошений "Роком літератури".

  Попередній матеріал
  У складі "Дніпра" на матч до Брюгге вирушили 20 футболістів
  Наступний матеріал
  Росія у майбутньому може замінити ватажків бойовиків на офіцерів ФСБ - експерт

  Російських школярів до своїх таборів запрошує Північна Корея

  ФСБ вибиває зізнання із 14-річної саратовської школярки за синьо-жовті стрічки

  Терористи починають мобілізовувати до лав своїх формувань школярів – штаб АТО

  В Римі затримали російського туриста, який пошкодив стіну Колізею