В Ірані створили мусульманську ляльку Барбі

  Мусульманську альтернативу Барбі - запропонували в Ірані. Лялька Фатіма, одягнена у традиційний хіджаб, скромна і має східні риси обличчя. Виробники сподіваються - вона стане для іранських дівчат взірцем справжньої мусульманки.

  Лялька Фатіма - уже друга спроба створити альтернативу засиллю американської моди в іграшках. Іранські освітяни вважають - іграшки мають виховувати любов до національної культури та традицій. Утім, перший варіант - ляльки Дара та Сара - не сподобалися дітям. До того ж, вони значно дорожчі за імпортовані барбі.

  Алліреза Могані, продавець іграшок: "Дара й Сара - братик і сестричка. Вони не створюють уявлення про модель родини. Вони розповідають про професії, оскільки можна придбати різний одяг, або знайомлять дітей з національними вбраннями. Але не думаю, що ляльки - мають психологічний вплив на дітей".

  Конкурувати з американською красунею - дуже важко. Над створенням барбі - працює майже сотня людей. Тільки на те, щоби розмалювати обличчя однієї ляльки - потрібно 3 години. Ціла індустрія створює світ барбі - одяг, меблі, аксесуари, друзів. Тому не дивно, що іранські дівчата поки що віддають перевагу американській ляльці.

  Райане Дадгар, 10 років: "У ляльок барбі - дуже гарні прикраси. Можна перевдягати їх, розчісувати волосся, наносити макіяж. Дару або Сару не можна розчісувати. У подорожі я також беру барбі, оскільки Дара й Сара - завеликі".

  Нова лялька Фатіма поки що не у масовому продажу. Проте виробники сподіваються - цього разу лялька вийшла кращою. До того ж вона - носить хіджаб і має прищеплювати іранським дівчаткам любов и повагу до іранської культури.
   
  "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Хайфі встановили ялинку з пластику
  Наступний матеріал
  У Мексиці пройшов парад клоунів [відео]
  Теги: