Коралові рифи Австралії
Коралові рифи Австралії 5 канал

В Австралії рятують найбільшу у світі систему коралових рифів

На це уряд країни зголосився виділити півмільярда доларів

Уряд Австралії виділить 500 мільйонів доларів на захист найбільшої у світі системи коралових рифів, що розташована в Кораловому морі уздовж узбережжя Австралії. Йдеться про Великий бар'єрний риф, передає "5 канал".

Унікальна екосистема простягається на 2500 кілометрів уздовж північно-східного узбережжя Австралії. Але фахівці стривожені, адже за декілька років корали можуть просто зникнути.

За даними науковців, лише за останні два роки спека знищила близько третини коралових рифів у цій зоні. Щоб відновити та зберегти природний скарб, уряд Австралії виділив півмільярда австралійських доларів на порятунок коралового рифу.

Коралові рифи в Австралії
Коралові рифи в Австралії5 канал

"Це найбільша інвестиція у відновлення коралового рифу за всю історію Австралії. Кошти підуть на поліпшення якості води та порятунок коралових рифів. А ще ми працюватимемо з фермерами, щоб запобігти надмірному використанню пестицидів, які руйнують природу", – коментує міністр захисту довкілля Австралії Джош Фрайденберг.

Коралові рифи в Австралії
Коралові рифи в Австралії5 канал

Потерпає Великий бар'єрний риф не лише через кліматичні зміни, а й унаслідок забруднення. Найбільше шкодять пестициди. Тому основна частина бюджетних коштів піде на зміну методів ведення сільського господарства, через яке у воду і потрапляють отруйні речовини.

Крім того, науковці мають намір контролювати популяцію морських зірок, бо ті поїдають корали. Загалом на наукові дослідження додатково виділяють 100 млн австралійських доларів.

Коралові рифи Австралії
Коралові рифи Австралії5 канал

"Це буде національна місія щодо забезпечення майбутнього Великого бар'єрного рифу, який є одним із чудес світу, і це справді буде ефективно, тому що у нас в країні працюють кращі вчені та екологи! Ми діятимемо в інтересах всіх австралійців", – запевняє провідний науковий співробітник Алан Фінкель.

Унікальна природа Великого коралового рифу приваблює не лише місцевих подорожувальників, а й дайверів з усього світу. Як результат – туризм щороку поповнює державну скарбницю Австралії на понад 4 мільярди доларів.

Коралові рифи в Австралії
Коралові рифи в Австралії5 канал

Посадовці та екозахисники запевняють: австралійці зобов'язані зберегти цей природний та міжнародний символ для майбутніх поколінь. Кошти з бюджету Австралії надійдуть вже за місяць. Тоді і розпочнуть масштабний проект з порятунку Великого бар'єрного рифу.

Наталія Шумакова, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Підводні подорожі: як італійці в Одесі вчили дайвінгу людей з інвалідністю – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
В Уельсі легковик кілька разів протаранив натовп, є потерпілі
Наступний матеріал
У Польщі потонули два молодих українця – ЗМІ