Уряд КНР вирішив боротись із цинічним ставленням до кохання

  Китайське телебачення запроваджує цензуру на зміст телешоу знайомств. Цей продукт - надзвичайно популярний у китайської аудиторії, адже сучасній молоді важко знайти собі пару. Уряд вважає - телешоу пропагують шлюби з розрахунку та цинічне ставлення до кохання.

  Шоу "Чи ти той самий" - одна з найпопулярніших програм на китайському телебаченні. Холостяки змагаються за серце й руку однієї з 24 учасниць. Дівчата ставлять їм питання та вирішують, чи варто залишати чоловіка серед претендентів. Цікавить майбутніх наречених переважно матеріальне - квартира, машина, банківський рахунок. Нещодавно одна з учасниць, 22-річна модель Ма Нуо, на запрошення хлопця покататися на велосипеді заявила, що воліє плакати на задньому сидінні БМВ, аніж сміятися - на багажнику велосипеда. Це викликало хвилю обурення серед глядачів.

  Сонь Юань, незаміжня: "У наш час жінки вважають необхідною умовою шлюбу будинок та машину. Але для мене на першому місці - кохання".

  Низка скандалів навколо провокаційних заяв меркантильних конкурсанток призвела до того, що в діяльність телешоу втрутився уряд. Намагання вибороти собі найбагатшого чоловіка прирівняли до проституції. Продюсерам заборонили пускати в ефір будь-які натяки на секс, а саме шоу відтепер має зосередитися на пропаганді традиційних цінностей. Утім, соціологи вважають - телешоу є дзеркалом сучасних настроїв.

  Гуо Юкуань, соціолог: "Програми такого штибу містять дуже емоційні коментарі і навіть образи. Вони стосуються самої концепції шлюбу. Телешоу викликають багато дискусій. Але з іншого боку - вони просто показують тенденції, що панують у суспільстві".

  На думку науковців, деяка користь під час укладання шлюбу існувала завжди. У наші часи про це почали говорити відверто. Варто також брати до уваги, що в Китаї через політику "1 родина-1 дитина" 30-річних чоловіків на кілька мільонів більше, ніж жінок, тож дівчата можуть собі дозволити вередувати. Прагматичні шлюби набули такого розмаху, що Верховний суд навіть ухвалив закон, за яким після розлучення будинок залишається тому, хто його придбав, а не ділиться між екс-подружжям.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Австралійські митники вимагають підвищення платні
  Наступний матеріал
  У Київському метроплітені розвісили вірші польських поетів
  Теги: