У Великій Британії пройшли змагання із плавання у канаві

  Змагання із запливу у канаві успішно провели у Великій Британії. Понад сто відчайдухів мірялися силами, кожен хотів встановити новий світовий рекорд у цьому непростому виді спорту.

  Одна з найбільш оригінальних народних британських забав потребує небагато - пристойне болото, маску для плавання, трубку, ласти та неябияку волю - щоб сміливо пірнути у канаву і якнайшвидше проплисти дві п`ятдесятиметрівки.

  Ентоні Белл, учасник чемпіонату: "Що тут пояснювати - ви вдягаєте маску, ласти - і уперед. Там, у воді - дуже темно. Ви абсолютно нічого не бачите. Десь далеко чуєте, як вас підбадьорюють уболівальники, і це те, без чого ви не втитримаєте дистанції".

  Марк Свівелл, учасник чемпіонату: "Виявляється, це буде виснажливий вид спорту. І до нього не підготуєшся. Ти стрибаєш у воду, і розумієш - це майже кінець".

  Тому підбадьорювати і себе, і інших можна, як завгодно. Тутешні вболівальники - одні з найбільш відданих і терплячих у Британії. А от правила запливів - суворі й невблаганні. Звичні прийоми плавання заборонено використовувати, і спортсмени покладаються винятково на ласти. Гідрокостюми не обов`язкові, але вкрай популярні - в них не так холодно. А у перуках, капелюхах чи костюмі Бетмена - просто плисти веселіше.

  Шейла Томпкінс, організатор чемпіонату: "У воді дуже холодно. Її температура - лише 11 градусів. Крім того, там багато вугрів, скорпіонів, різних рачків і страшних комашок. Уже на половині дистанції від холоду терпнуть ноги, і дихається усе повільніше і повільніше. Голову з води піднімати не можна. Тому це справді важко". 

  Хай там як, цього року на чемпіонаті знову побили світовий рекорд. Мешканцю Західного Йоркширу знадобилося менше 90-та секунд, щоби подолати дистанцію.

  Енді Холмс, переможець чемпіонату: "Це не просто. Я не міг дивитися, і не міг дихати, було дуже холодно. І просто боляче".

  Чемпіонат із запливу у канаві успішно проводять уже майже 35 років. Починалося усе, як ідея привабити  гладачів на благодійну акцію. Ця традиція збереглась і донині. Усі отримані кошти організатори віддають на доброчинність.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Другий день Венеційського кінофестивалю
  Наступний матеріал
  Ющенко подав до ВСУ заяву про повернення Бандері та Шухевичу звання Героїв
  Теги: