У Ватикані встановили українську ялинку

  Українську ялинку встановили у Ватикані. 30-метрове дерево поставили на площі Святого Петра. Традицію започаткував папа Іван Павло ІІ. Відтоді щороку до Ватикану привозять лісову красуню з іншої країни. Українську ялину зрубали ще 18 листопада у Закарпатті. Прикрасять різдвяне дерево - українськими іграшками. До Ватикану вже відправили 2 тисячі скляних прикрас і майже 3 сотні дерев`яних іграшок, розписаних майстрами зі Львова, Яворова та Києва.

  Українська лісова красуня - вже у Ватикані. За мить нашу ялинку будуть монтувати на площі Святого Петра, і 16 грудня наша українська красуня засвітиться всіма світлами і стане окрасою католицького Різдва.

  Перед початком встановлення, до карпатської ялинки підходить посол Украни у Ватикані, Тетяна Іжевська. Бажає доторкнутись до чубка ялинки – каже, вірить, що це принесе удачу.

  Тетяна Іжевська, надзвичайний та повноважний посол України у Ватикані: "Ви знаєте, це частина нашої України. Це символ нашої країни, яка буде на площі Святого Петра".

  Встановлювати ялинку почали із самого ранку. За допомогою крана п’ятитонне дерево ставлять в центрі площі Святого Петра – біля ще не змонтованого різдвяного вертепу. Разом вони складуть різдвяну композицію, яку 16 грудня урочисто відкриють для відвідувачів.

  Красою ялинки захоплені працівники, які її встановлюють. Майстри розповідають – за 20 років, які існує ця традиція, вперше бачать таке гарне дерево.

  Працівники: "Українська ялинка - прекрасна, вона пухнаста і має багато великих шишок".

  Прямуючи із Закарпаття до Риму, ялинка подолала майже 2000 км. Водій Антоніо керував спеціальною вантажівкою, яка перевозила різдвяне дерево.

  Антоніо, водій: "Мені важко говорити, бо мене переповнюють позитивні емоції. Україна подарувала дуже гарну ялинку, вона стане окрасою Різдва".

  Не приховують захоплення і перші очевидці майбутньої різдвяної композиції.

  Для оздоблення палаців апостольської столиці Україна відправила ще 45 маленьких ялинок. Їх вже розмитнили та розвантажують у спеціально відведеному місці. Згодом кожне дерево прикрасять дизайнери.

  Церемонію інаугурації ялинки проведе губернатор Ватикану. В урочистостях візьме участь українська урядова делегація, а також представники українських церков. За кілька годин до церемонії, гостей з України прийме Папа Римський Бенедикт XVI.

  З Ватикану - Тарас Семенюк, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Уряд Італії оприлюднив пакет жорстких антикризових заходів
  Наступний матеріал
  Костусєв потрапив до реанімації [відео]
  Теги: