У Туреччині розводять собак вагою в 100 кг [відео]

  Собак завважки сто кілограмів, які легко перегризають горло леопардам, розводять в єдиному у світі розпліднику породи кангал у Туреччині. Для турків ця порода - національне надбання, яке охороняється законом. А використовують їх - як вівчарів. Репортаж із Туреччини кореспондента "5-го каналу" Інни Неродик.

  Працівник питомника: "Можете погладити, він не вкусить".

  Працівники розплідника припрошують торкнутися до вовкодава - запевняють - 90-кілограмова тварина - миролюбна.

  Ахмет Аслан, працівник розплідника: "Вони дуже вірні господареві. Ця порода собак - справжній друг і помічник для людини. У них добрий характер".

  Втім погладити велетня насмілюється далеко не кожен. Такі миролюбні кангали не завжди. Генетично ці собаки ворожі до всіх хижаків - від вовка до лева.

  Ахмет Аслан, працівник розсплідника: "Сильні широкі груди і вузька задня частина тіла дозволяє їм побороти хижаків величезного розміру. В кангалів дуже сильна щелепа, якою він за лічені секунди перегризає горлянку леопардові, наприклад. Це мертва хватка".

  Таких екземплярів у розпліднику три десятки. Окрім тих, які пасуть овечі отари, тут або старі собаки, що доживають віку, або малюки.

  Журналіст "5 канал": "Щоби виростити із такого цуценяти дорослого собаку вагою 90-то кілограмів, потрібно три роки і десять кілограмів їжі щодня".

  Щоби рости, кангалам потрібна не тільки їжа. Щоночі цьому собаці необхідно пробігати щонайменше 30-ть кілометрів.

  Працівник розплідника: "Їм потрібно так вивільняти енергію. Особливо тим, які вже не випасають овець. Вночі вони бігають, а вдень відпочивають і трохи сплять".

  Цей розплідник - єдиний у світі, де розводять кангалів. Для турків ці собаки - національне надбання. Їх охороняє спеціальний закон. А продають їх лише у кілька країн. У деяких африканських державах, наприклад, кангалів використовують для захисту від леопардів.

  Інна Неродик, Іван Довганик, з Туреччини, "5 канал".

  Попередній матеріал
  До півфіналу Євро-2012 готуються в Донецьку [відео]
  Наступний матеріал
  Українських перукарів оцінили на світовому рівні [відео]
  Теги: