Фото ca-news.org

У столиці Туркменістану встановили золоту кінну статую діючого президента

  В Ашхабаді встановили першу статую президента Гурбангули Бердимухамедова, який править країною з 2007 року.

  Позолочений пам'ятник заввишки 21 метр, на якому глава держави зображений верхи на ахалтекинському скакуні з високо піднятою правою рукою, урочисто відкрили в Ашхабаді на День міста сьогодні, 25 травня. Про це повідомляє "ВВС-Україна".

  Там кажуть, що рішення про відкриття монумента прийняв парламент "на підставі численних звернень громадян". На відміну від свого попередника Сапармурата Ніязова, в честь якого за життя були споруджені сотні помпезних пам'ятників по всій країні, нинішній туркменський лідер досі утримувався від подібного увічнення себе.

  Як уточнює "Центральноазійська служба новин СА-News", президент зображений у традиційному туркменському одязі на гарцюючому ахалтекинському коні з високо піднятою правою рукою. Поруч з з ним зображений голуб в польоті, який символізує прагнення до миру. Статуя виконана з бронзи і покрита сухозлітним золотом в 24 карати. Висота монумента складає 21 метр, висота мармурового постаменту – 15 метрів. Автор монумента – народний художник Туркменістану Сарагт Бабаєв.

  За словами голови парламенту Туркменістану Акджи Нурбердиєвої, постанову про відкриття монумента прийняв парламент. Вона підкреслила, що підставою є численні звернення громадян Туркменістану, "які нерозривно пов'язують мудру зовнішню і внутрішню політику країни, її досягнення та авторитет на міжнародній арені з ім'ям президента Гурбангули Бердимухамедова".

  Видання "Слон" додає, що пам'ятник носить назву "Аркадаг" (у перекладі – "Покровитель", так в Туркменістані прийнято іменувати президента). Про встановлення пам'ятника Бердимухамедову було оголошено в минулому році. З такою пропозицією виступив віце-прем'єр країни Рашид Мередов, пославшись на "побажання народу". Президент на це відповів, що "бажання народу є священним". Пізніше повідомлялося, що з жителів республіки збирають гроші на цей та інші пам'ятки, які вирішено було встановити в Ашхабаді.

  Гурбангули Бердимухамедов займає президентський пост з 2007 року. Після його приходу до влади в країні став слабшати культ особистості його попередника Сапармурата Ніязова, офіційна ідеологія поступово переорієнтувалася на нового керівника. Період його правління був оголошений "Епохою могутності і щастя".

   

  Попередній матеріал
  В Черкаській області затримали контрабандиста історичних цінностей
  Наступний матеріал
  У столиці влаштували благодійну акцію до Дня донора крові
  Loading...

  Президент: Україна зацікавлена у відновленні поставок туркменського газу

  Україна активізує економічні контакти з Туркменістаном - засідання спільної комісії відбудеться у травні

  У передмісті Санкт-Петербурга встановили пам'ятник Путіну в образі римського імператора

  В Італії туристи під час селфі розбили статую Геркулеса