фото із соцмереж

У мережі з'явились вражаючі світлини печери "голодних світлячків" у Новій Зеландії

Чим більше тварини потребують їжі, тим яскравіше світло вони випромінюють, переконують науковці

Соцмережами розлетілись світлини дивовижної печери в районі Вайтомо, Нова Зеландія, що лежить на одному з найбільш великих островів держави. 

У численних вапнякових печерах та гротах тут ховаються дрібні світлячки, які обрали ці підземні лабіринти в якості помешкання. Саме тут тисячі крихітних комах випромінюють світло, створюючи сюрреалістичні світлові інсталяції. Відповідні світлини поширив ресурс udivitelno.com.

/
/
/

Як зазначається, світлячки мають свою назву - Arachnocampa luminosa. Це представники роду грибних комариків, область поширення яких зосереджена виключно в Новій Зеландії.

На думку вчених, своє світіння вони випромінюють переважно від голоду, причому, чим вони голодніші, тим яскравіше їхнє світло - так вони заманюють комах в свої пастки.

Натомість, є й інша точка зору. Так, деякі дослідники переконані, що світлячки цілком здатні харчуватися спорами грибів і не потребують іншої їжі.

фото із соцмереж

Зазначимо, що печерний комплекс Вайтомо (Waitomo Caves) включає в себе кілька печер - Вайтомо, Арануї, Гарднерс Гат і Руакурі. Вони відомі своїми неймовірними сталагмитами і сталактитами, а також великою колонією світяться грибних комариків.

Крім того, варто зауважити, що крихітні створіння мають особливість - гучний звук або найменший необережний рух лякає комах, у результаті чого мерехтіння зникає і настає повна темрява.

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Перемога Клінтон та сопіння Трампа: результати перших президентських теледебатів у США
Наступний матеріал
Деканоідзе назвала найбільшу проблему бізнесу

Змагання вінгс'ютерів, скайдайвінг в Альпах та авіашоу у КНДР: чим світ дивував туристів

Соцмережами розлетілось відео дивовижної коали з різнокольоровими очима

Дивна дивина: користувачі соцмереж оприлюднили підбірку каменів, що вражають своєю красою

Солодке диво: українка Каско підкорила світ надзвичайними за формою десертами – фоторепортаж