У Ле Бурже відкрився ювілейний аерокосмічний салон (репортаж)

  Головна авіаційна подія року. Найбільша у світі аерокосмічна виставка відкрилась у Ле Бурже - передмісті франузької столиці. Цьогоріч салон відзначає столітній ювілей. Участь у ньому беруть понад дві тисячі компаній із сорока восьми країн світу. За тиждень, що триватиме шоу, очікується укладання контрактів на сотні мільярдів доларів. Щоправда, завадити може фінансова криза. Україну у Ле Бурже представив регіональний реактивний літак нового покоління Ан-148, розроблений Авіаційним наково-технічним комплексом імені Антонова.

  Міжнародне авіакосмічне шоу в передмісті Парижа Ле бурже - ущерть заповнене охочими презентувати продукцію. Заявок на участь в найбільшому авіашоу світу надійшло понад дві тисячі, - хваляться організатори. Цей захід - особливий, ювілейний. Хоча Міжнародний авіакосмічний салон проводять у 48-ме, саму подію у французькій столиці започаткували значно раніше - 100 років тому.

  Патрік Ґерін, речник аерокосмічного шоу: "Специфіка цього 48-го Міжнародного авіакосмічного салону - що ми святкуємо сторіччя цього заходу, - а саме авіашоу в Парижі. Його заснували у 1909 році, у Ґран Палас - серці Парижа. Відтоді, протягом ста років, проводили регулярно. Поряд з ними розвивалася і історія авіації".

  Ювілейний салон можуть затьмарити кілька чинників. Передусім, світова фінансова криза. Салон влаштовують - заради покупців. Переважно - великих державних корпорацій, які придивляються до пасажирських і  транспортних машин, та військової техніки. Під час економічного спаду чимало потенційних споживачів приїдуть лише прицінитися і роздивитися новинки, а от підписувати чеки - не поспішатимть. Подія, яка трохи зіпсувала свято - катастрофа літака Airbus-330 над Атлантикою на початку червня. Щоправда, вже перший день авіасалону довів - клієнти виробника лайнерів Airbus не відмовляться від закупівель. Адже й одна з гіпотез про зламані сенсори, що спричинили катастрофу - лише припущення. Тому авіалінії Катару без вагань підписали документ про купівлю 24-х машин  Airbus.

  Акбар аль-Бакер, виконавчий директор Катарських авіаліній: "Наша компанія розпочала процес заміни сенсорів на літаках ще задовго до трагедії над Атлантикою. Більше половини наших лайнерів уже літають з новими сенсорами. Не варто робити поспішних висновків із цієї катастрофи із судном компанії Air France. Адже досі невідомо, що спричинило аварію. Треба дочекатися результатів розслідування".

  За тиждень, упродовж якого триватиме авіашоу, його мають відвідати близько трьохсот тисяч гостей, сподіваються організатори. Половина з них - фахівці, решта - глядачі. Пересічних відвідувачів пустять на шоу лише у п`ятницю.

  Нонна Стефанова, Юлія Куценко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.32Мб)
  Попередній матеріал
  Венеційська комісія схвалила проект змін до Конституції В. Ющенка (репортаж)
  Наступний матеріал
  Ющенко не звільнятиме Черновецького
  Теги:
  Loading...