У Китаї вводять смертну кару за керування авто у нетверезому стані (РОЗШИРЕНО)

  Сів за кермо напідпитку - готуйся до страти. У Китаї в такий спосіб хочуть скоротити до мінімуму аварії на шляхах. Роблять це до 60-тої річниці КНР. За статистикою, від початку року на дорогах Китаю загинули майже 30 тисяч людей. Більше половини - з вини п`яних водіїв.

  За перший тиждень спецоперації поліція затримала 15 тисяч водіїв напідпитку. Раніше за це штрафували або на півроку забирали права. Тепер, коли владі увірвався терпець - можуть і стратити. Вирок уже винесли мотоциклісту, який вбив 5-х людей, в`їхавши у натовп. Поліція оточує блок-постами мікрорайони, де багато ресторанів. Перевіряють  кожне авто - без винятків.

  Ян Баолі, офіцер поліції: "Такі заходи - діють. От, скажімо, за останню годину ми не впіймали жодного п`яного за кермом. Це означає, що кількість аварій скоротиться і більше людей житимуть".

  Утім, відмовлятися від давної традиці -  відзначати вдалі угоди за щедрим столом і з чарочкою - китайці теж не поспішають. Цим одразу скористалися підприємці. З`явилося багато фірм, які присилають водіїв до ресторану, щоби доправити додому автомобіль разом з його власником. І щодень - таких замовлень усе більше.

  Лі Цзямін, водій: "Дякуючи поліції, яка проводить спецоперацію, - кількість клієнтів дуже зросла. Оператори не встигають приймати замовлення".

  Чен, клієнт: "Я часто користуюся їхніми послугами. Бо ж ідеться про мою безпеку. Якщо я знаю, що буду пити -  відразу дзвоню і замовляю собі водія, який потім відвезе мене додому. Це дуже зручно".

  Коштує така послуга - менше 15 доларів. Виїздів - по кілька за ніч. У компанії сподіваються - влада не послабить тиску на нетверезих водіїв. На них фірма уже встигла заробити 750 тисяч доларів.

  Попередній матеріал
  Розлучені сім`ї з Південної та Північної Корей знову можуть бути разом
  Наступний матеріал
  13-річна голандка хоче наодинці на човні обійти навколо світу
  Теги: