У Китаї створили робота-домогосподарку

  Їсти, любити, молитися.... з роботом. Своєрідний замінник домогосподарці створили спритні китайські вчені. Робота можна побачити на технологічній виставці в китайському Шеньчжені. Сучасні роботи можуть підтримати розмову, приготувати вечерю і навіть грають на піаніно.

  Роботи-домогосподарки можуть готувати у мікрохвильовій печі. На виставці представлений прототип, проте вже за п`ять років такі кухарі з`являться в магазинах. Учені вважають - роботи стануть у нагоді літнім людям.

  Чень Цяопінь, професор: "У наступні 10 років ми очікуємо на революцію у сфері розробки роботів. Завдяки науковим дослідженням механізми швидко увійдуть до повсякденного життя".

  Найбільше зацікавили відвідувачів гарно вдягнені красуні. Вони не тільки симпатичні, а ще й розумні - можуть спілкуватися з людьми. Коштує такий робот 5 тисяч доларів США.

  Ян Сень, менеджер Пекінської академії науки та високих технологій: "Цей робот може використовуватися в музеях та на виставках. Він може вітати гостей, відповідати на запитання, як-от "де я можу щось купити" - "на 4-тому або 5-тому поверсі". Він може провести людину до картини. Робот вміє самостійно пересуватися до потрібного місця".

  Ще один корисний винахід, представлений на виставці, це штучна рука. Учені вже багато років намагаються знайти спосіб допомогти людям, які втратили руку або ногу, вести повноцінне життя. Новий проект - дає надію на розв`язання проблеми. Коштуватиме така система - 8 тисяч доларів.

  Лі Гуаньлінь, професор: "Наш проект - переважно для людей з обмеженими можливостями. Завдяки цій розробці люди з відсутньою кінцівкою можуть виконувати складні рухи, зокрема, різні рухи двома руками водночас. Трохи вправ - і ця рука буде такою ж рухливою, як і справжня".

  Багато компаній підтримують розробку роботів. Одна з них - Хайвін - показала, наскільки точними та швидкими можуть бути рухи механізму. На виставці вона представила робота-піаніста. 

  Виставка засвідчила - робототехніка у Китаї зокрема та світі загалом розвивається надзвичайно швидко. Уже за кілька років на нас чекає бум використання механізмів.

  "5-й канал".

  Попередній матеріал
  В Новій Зеландії через потужний вибух на копальні 27 шахтарів потрапили до пастки
  Наступний матеріал
  У Чехії створили шахи вагою в 50 тонн [відео]
  Теги: