У Франції проходить свято молодого вина

  У Франції - свято молодого вина. Традиційно його відзначають у третій четвер листопада. Святкування розпочалося опівночі. Сомельє представили довгоочікуване божоле нуво 2010-го року.

  Початок продажу вина нового врожаю у Франції регламентується законодавством. Декілька століть його призначали на 11 листопада - день святого Мартіна. Після Першої світової війни святкування перенесли. Відтоді винороби презентують свою продукцію - в третій четвер листопада. Свято так і називають - день божоле нуво. Першу пляшку відкорковували у ніч проти четверга.

  Філіпп Роше, французький сомельє:"Дух божоле - це святкування, вечірка. Саме тому люди збираються разом. Ми святкуватимемо ще кілька днів. Божоле нуво - вино для відновлення стосунків, для задоволення від того, щоби розділити бокал із друзями".

  Божоле нуво роблять із цілих грон винограду сорту гаме. Його збирають вручну, щоби не пошкодити. Смак божоле - традиційно легкий та фруктовий. Цьогоріч погода не сприяла доброму врожаю винограду. Проте смак вина це не зіпсувало.

  Жорж Декомбе, винороб: "Особливим у цьогорічному божоле нуво є те, що воно вийшло напрочуд вдалим попри проблеми з вирощуванням винограду".

  Статистика продажу божоле - вражає. Його експортують до 200 країн світу. Щороку - продається близько 50 мільйонів пляшок. У Книзі рекордів Гіннеса зафіксована рекордна вартість цього сорту вина. У 1993 році за перший бокал божоле нуво в одному британському пабі заплатили 1450 доларів.

  Попередній матеріал
  До Мексики на зимівлю злетілися метелики
  Наступний матеріал
  Грузія має внести офіційну заявку на членство в ЄС
  Теги: