У Делі відкрилась виставка одягу країн Британської Співдружності

  Одяг велких історичних постатей - сорочки Нельсона Мандели, шаль Махатми Ганді та рукавички королеви Вікторії. Одяг видатних політичних лідерів, багатіїв, і навіть аборигенів з усієї Британської Співдружності зібрали на виставці у Делі.

  Одна історія - багато культур. Під таким гаслом організатори виставки збирали одяг у 55-ти різних країнах світу.

  Сюзен Девіс, куратор виставки: "У всіх нас складна історія, у всіх нас різний досвід. У той же час, нас об`єднують спільні традиції, які ми прославляємо впродовж багатьох століть. Їх ми і хочемо показати людям".

  Одяг відбирали за кількома критеріями. Зокрема - ручна робота і незвичні матеріали. Справжня гордість виставки - обрядові костюми з Канади, Нової Зеландії та Австралії. Ось, приміром, плащ зі шкіри опоссума, який належав австралійським аборигенам. Відвідувачам особливо цікаві речі, що належали видатним історичним діячам. Шаль Махатми Ганді нагадує про боротьбу Індії за свободу, сорочки Нельсона Мандели і рукавички королеви Вікторії - пам`ять про централізовану владу в Співдружності.

  Хелен Реймент, координатор виставки: "Ми довго шукали аксесуар, який належав королеві Вікторії. Вона ж стільки зробила для Співдружності! Тому ми об`їхали багато музеїв і, врешті, вийшли на зв`язок із Лондоном. Ми пройшли довгий шлях, але воно того варте!"

  Вабить око вишиваний одяг із Замбії і нігерійські маскарадні костюми. Із Трінідаду і Тобаго привезли білі карнавальні наряди, а у Пакистані знайшли розшиті золотом халати і тюрбани.

  Лінда Хоук, відвідувачка виставки: "Складно уявити щось, що змогло би так об`єднати усю нас. Традиції, ремесла, навички - усе, що є в нашій великій родині. Виставка дійсно чудова!"  

  Одяг шукали у приватних колекціях та музеях на всіх п`яти континентах. Багато речей для широкого загалу демонструють уперше. Триватиме виставка іще тиждень, до 20 жовтня.

  Анастасія Бабенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Держмитниця встановила часовий ліміт на оформлення товарів
  Наступний матеріал
  Колесніков забезпечить українським ресторанам і готелям рекламу в Європі
  Теги: