Туристам у Північній Кореї дозволили фотографувати (репортаж)

  Північна Корея стає більш відкритою для світової спільноти. До Пхеньяна - столиці країни, впустили китайських туристів. Гостей з Піднебесної ретельно пильнували правоохоронці, утім фотографувати і знімати відео - не забороняли.

  Одна з найбільш закритих країн світу відкриває двері для туристів. Посольство Північної Кореї після тривалих роздумів надало туристичні візи кільком китайцям, що захотіли відвідати цю країну. Однак у подорожі гостей супроводжували військові, які стежили за кожним їхнім кроком. Китайцям заборонили користуватися мобільним телефоном та вітатися з місцевими мешканцями. З туристичного автобуса випускали рідко, лише біля пам`ятників президенту.

  Чжан, турист з Китаю: "Я просто шокований. За чотири дні я побачив лише розруху та злидні. Я не бачу цієї надуманої могутності Північної Кореї".

  Лі, туристка з Китаю: "Я була дуже рада, що нам дозволити приїхати до Пхеньяна. Перше, що мене вразило – це чисте повітря. У цій країні явно немає промисловості. А люди дуже бідні та нещасні. Мені їх шкода до сліз".

  Запросивши туристів - уряд Північної Кореї зробив привітний жест у бік міжнародної спільноти. Саме через закритість внутрішньої політики та войовничість президента Кім Чен Іра - світ відмовляється співпрацювати з цією державою. Сусідня - Південна Корея звинувачує Кім Чен Іра у створенні ядерного арсеналу для поновлення війни. У добрі наміри розвинути туризм – Сеул не вірить.

  Хуань Тек, міністр співпраці Південної Кореї: "Північна Корея розробила ракети, ми у цьому переконані. Рано чи пізно вони випустять її у наш бік".

  Китайцям, що мандрували столицею Північної Кореї, звісно ж не показували військові можливості. Туристам продемонстрували музеї, мавзолеї та пам`ятники видатним діячам країни. Також показали головну столичну гордість – метро. Воно є найглибшим у світі – поїзди курсують на глибині більше ста метрів під землею. Окрім того – поїздка підземкою є безплатною для всіх містян.

  Дзвіна Погребенник, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.63Мб)
  Попередній матеріал
  Фінал національного відбору на Євробачення-2009 під загрозою
  Наступний матеріал
  Слухання у справі росіянина Бута поновилися у Таїланді
  Теги:
  Loading...