flickr.com

Цього року зима до Києва прийде найпізніше за 135 років спостережень

  Початок метеорологічної зими у столиці синоптики прогнозують на останні дні грудня.

  У Києві – найтриваліша осінь за 135 років спостереження. Про це повідомили у прес-службі Центральної геофізичної обсерваторії в Києві.

  Кліматологи обсерваторії визначили, що цьогорічна метеорологічна осінь, яка розпочалась ще 6 вересня, триває вже 110 днів (станом на середу, 24 грудня), що перевищує кліматичну норму на 33 дні.

  Попередня найтриваліша осінь у Києві була зафіксована у 2003 році, тоді вона тривала протягом 114 днів, а зима розпочалась 24 грудня.

  Стійкий перехід середньодобової температури повітря через 0°С в сторону зниження, який Український гідрометцентр прогнозує на останні дні грудня, означає прихід метеорологічної зими, яка в цьому році завітає до столиці найпізніше за 135 років спостережень.

  В обсерваторії також повідомили про чергові температурні рекорди у столиці. Зокрема, 23 грудня у Києві було зафіксовано перевищення двох параметрів добової температури повітря для цього дня за 135 років спостереження.

  "Середньодобова температура склала +7,5°С, що вище за попередній рекорд 1960 року на 0,6°С. Максимальна температура у столиці після полудня піднялась до позначки +10,2°С, що перевищило попереднє історичне значення 2014 року на 1,1°С", – сказано в повідомленні.

  Ніч на 24 грудня теж була рекордно теплою, її температура не опустилась нижче +6,5°С, що аж на 2,0°С вище за мінімальну температуру 2014 року.

  У грудні дослідники зафіксували 13 температурних рекордів, а загалом із початку року їх у столиці нараховується вже 49.  

  Нагадаємо, 20 грудня в Києві зафіксували два температурні рекорди. 

  Попередній матеріал
  "Самопоміч" вимагає відставки уряду
  Наступний матеріал
  Половина населення РФ може перетворитися на бідняків – російські експерти