Світ відзначає Геловін (РЕПОРТАЖ)

  Дракули, зомбі, привиди, вампіри та інші страхітливі персонажі гуляють сьогодні вулицями різних міст світу. Перевдягнені люди відзначають Геловін, або ж ніч перед Днем усіх святих. Головна принада свята - як для дітей так і дорослих - налякати когось, і не отримати прочухана. А також налякатися самому. Свято має кельтське коріння і налічує майже три тисячоліття. За прадавніх часів цей день символізував перехід від літа до осені. Із прийняттям християнства Геловін став днем поминання мертвих. За легендою, саме сьогодні додому повертаються душі тих, хто відійшов у інший світ.

  "Дай цукерку - бо налякаю!" Для мільйонів дітлахів Геловін став чи не найулюбленішим святом після Різдва. У костюмах персонажів страшних казок вони ходять від будинку до будинку, вимагаючи солодощів. Не жартом може обернутися це свято для філіпінських батьків. Імпортовані з Китаю кондитерські вироби, що містять шкідливий меламін, заборонили на Філіпінах лише місяць тому. Навіть ненавмисне отруйні ласощі можуть потрапити дітям до рук. Тож кожна цукерка проходить суворий батьківський контроль.

  Фелікс Барріентос, батько: "Звісно, завжди краще перевірити і бути впевненим, що все гаразд. Ми більш-менш знаємо, солодощі яких фірм - у списку заборонених через меламін продуктів. Іноді шкідливі цукерки можуть випадково потрапити до рук наших дітей".

  Святкують Геловін і дорослі. Та їх цікавлять не цукерки, а єдина у році можливість безкарно налякати одне одного. На спеціальні Геловін-паті дорослі приходять у страшних костюмах та масках і цілу ніч розважаються у кімнатах жахів. Кажуть, гра в потойбічний світ дає їм змогу відчути себе живими. На сильних емоціях - можна непогано заробити, вирішили бізнесмени. Тож у кожній країні, де Геловін увійшов у традицію, ще з середини жовтня крамнички переповнені незвичайним товаром. Головний із них - гарбуз із запаленою усередині свічкою. Страхітливі костюми і атракціони організатори намагаються адаптувати до місцевих традицій, і самі беруть активну участь у святкуванні.

  Дейв Фраєр, власник парку атракціонів і крамнички жахів: "Привіт, мене звати Дейв Фраєр, і я заснував цей Страхітливий світ. Геловін - це справжній феномен, який розпочався на нашій землі, ще за прадавніх часів. А потім перемістився в Америку. Саме звідти ми й переймали сучасний досвід святкувань, і добре зрозуміли - з великим успіхом свято можна проводити в Англії, на наш англійський лад".

  Геловін налічує щонайменше дві з половиною тисячі років. Започаткували відзначення страхітливого свята ще стародавні кельти. В ті часи свято називалося Самхейн, і символізувало кінець літа та початок осені. За християнських часів традиція не зникла, втім ніч із 31 жовтня на 1-е листопада стала зватися Передднем усіх святих. За легендою, це єдиний час у році, коли відкриваються ворота між двома світами - живих і мертвих.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.06Мб)
  Попередній матеріал
  "Професія: рятувальник". Репортаж про спецпідрозділ МНС у Ромнах (ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  МВФ виділить гроші Україні за будь-якої політичної ситуації
  Теги:
  Loading...