Черепаха Дієго
Черепаха Дієго Parque Nacional Galápagos

Столітнього самця черепахи, який 30 років запліднював самиць і врятував свій вид, нарешті відпустили на волю

Читайте по-русски
У багатодітного батька аж 800 нащадків

Столітній самець галапагоської черепахи на ім'я Дієго повернувся на батьківщину після 30 років життя в неволі. Про це повідомляє "5 канал".

Плазун відомий тим, що допоміг урятувати свій рід від вимирання. У нього понад 800 нащадків, а це 40 відсотків популяції. Свою місію, кажуть учені, він уже виконав, тож може піти "на пенсію".

Ще у 1960-х році Дієго відібрали для участі в програмі відновлення популяції. Відтоді він мешкав в американському зоопарку в Сан-Дієго. Тепер багатодітний батько нарешті зміг повернутися в дику природу, на рідний острів Еспаньйола – найпівденніший із Галапагоських островів.

Черепаха Дієго
/
Черепаха Дієго
Черепаха Дієго
/
Черепаха Дієго
Черепаха Дієго
/
Черепаха Дієго

"Впродовж подорожі черепаху супроводжували вчені та ветеринари. Вони спостерігали за станом здоров'я тварини. Ми почепили Дієго спеціальний браслет і тепер зможемо відстежувати його поведінку в період адаптації до нового середовища", – розповів директор Галапагоського національного парку Денні Руеда.

Минулого тижня черепаха перебувала на карантині, щоб не розповсюдити на Галапагоських островах мікроорганізми, не поширені на архіпелазі.

Раніше 5.UA розповідав про долю двох черепах із австрійського зоопарку, які жили в любові майже 100 років, але раптом посварилися і вже 8 років поводяться як розлучена пара.

Попередній матеріал
До суду, де розглядають запобіжний захід Мангеру, приїхало дві швидкі
Наступний матеріал
Лист України генсеку ООН: Примус жителів Криму до громадянства РФ – цинічний елемент тиску на українців
Loading...