Фото Nasa

Станція New Horizons отримала фотографії всіх супутників Плутона

  Станція New Horizons отримала фотографії всіх п'яти відомих на сьогодні супутників карликової планети Плутон.

  Про це повідомляє lenta.ru з посиланням на сайт NASA. Як зазначається, найбільший із супутників - Харон - був відкритий1978-го року американським астрономом Джеймсом Крісті, решта - за допомогою навколоземного телескопа Hubble.

  Фотографії Харона New Horizons вперше отримала в червні 2013 року, двох інших супутників - Гідра і Нікс - у червні 2014 року і в січні 2015 року. Про існування супутників Кербера і Стікса стало відомо в 2011 і 2012 роках відповідно, а їх перші фотографії з відстані в 88 мільйонів кілометрів отримані за допомогою інструменту LORRI (Long Range Reconnaissance Imager) у період з 25 квітня по 1 травня 2015 року.

  Кожне спостереження тривало по 10 секунд. Кербер видно на всіх зображення, тоді як Стікс - на другому і третьому.

  Стікс, діаметр якого оцінюється в 7-21 кілометр, обертається навколо Плутона між орбітами Харона і Нікти з періодом в 20 діб. Кербер радіусом 5-15 кілометрів знаходиться між орбітами Нікти і Гідри і обертається навколо Плутона з періодом в 32 діб.

  Як очікується, 14 липня 2015 станція наблизиться на мінімальну відстань до Плутона - 12,5 тисячі кілометрів. На цей час припаде пік досліджень місії. Місія New Horizons є пролітною - висока швидкість корабля не дозволяє їй затриматися біля карликової планети.

  Після системи Плутон - Харон фахівці NASAзбираються використовувати станцію для вивчення Сонячної системи за межами орбіти карликової планети - пояса Койпера. Його складають астероїди, утворені льодами - замерзлим метаном, аміаком і водою. Місія New Horizons, як очікується, завершить свою роботу в середині 2020-х років. 

  Попередній матеріал
  Яценюк і Нуланд обговорили питання подолання російської агресії
  Наступний матеріал
  Голову Європарламенту нагородили за зміцнення парламентаризму в ЄС

  NASA презентувала робота-кальмара для пошуку життя в інопланетних океанах

  NASA випробовує унікальний десятимоторний безпілотник

  Космічний апарат NASA передав нові знімки Плутона

  NASA показало фотографії Землі неймовірної краси