rus.tvnet.lv

Стала відома найтоксичніша птаха на планеті

  Орнітологи виявили в Канаді, а саме неподалік Ванкувера, птахів, в організмі яких накопичилася рекордна кількість токсичних речовин.

  Повідомляється, що рівень многобромістих дифеніловий ефірів в печінці яструбів Купера навіть вище, ніж у птахів, що мешкають навколо китайських звалищ електроніки.

  Про відкриття повідомляється в журналі Science of the Total Environment, передає видання Lenta.ru.

  Аналізи тканини печінки мертвих або калік хижих птахів, виявлених на території великого Ванкувера брали канадські вчені. Концентрація ефірів в печінці яструбів Купера склала в середньому 196 частин на мільйон.

  Багатобромисті дифенілові ефіри застосовуються як вогнезахисні засоби в комп'ютерній та побутовій техніці, а також в автомобілях. У 2000-і роки в Канаді повністю заборонили їх використання, проте ефіри продовжують накопичуватися на звалищах, куди викидають пристрої, які їх містять.

  Збирачами ось цих ефірів являються шпаки, які шукають харчі і звиваються гнізда поблизу звалищ, а потім вже до яструбів Купера (шпаки є їх основною здобиччю). Про впливефірів на життєдіяльність птахів вчені сказати важко. Оптимізм вселяє їм тільки те, що з організмів інших диких птахів Ванкувера (чапель і бакланів насамперед) ці хімічні речовини поступово зникають.

  Попередній матеріал
  Хроніка АТО за добу: найнапруженіша ситуація на Донецькому напрямку, один український військовий загинув
  Наступний матеріал
  Журналісти "5 каналу" провідали 66-й передовий госпіталь на Донбасі

  Журналісти зняли на відео, як лис з Прип’яті робить собі багатоповерховий бутерброд

  Британська компанія запропонувала туристам 203-денне сафарі

  Уряд Шотландії отримав пропозицію розмістити лох-неське чудовисько на гербі країни

  У Шотландії собака "викрав" трактор і влаштував затори