ukrainianblog.info

США розробляють національну стратегію "боротьби" з магнітними бурями

  Уряд США хоче створити довгострокову програму, здатну запобігти наслідкам від потужних магнітних бур, що виникають внаслідок спалахів на Сонці.

  На сайті Білого дому 29 жовтня 2015 року оприлюднили два документи національної програми з нейтралізації шкідливого впливу сонячних спалахів і "космічної погоди", які можуть серйозно дестабілізувати електромережі і завдати шкоди іншим інфраструктурним об'єктам на Землі, повідомляє сьогодні "Дзеркало тижня" з посиланням на Space.com.

  У новій "Національній космічній погодній стратегії" викладено алгоритм дій федерального уряду, пов'язаний з аналізом, прогнозом і підготовкою до космічних і погодних явищ. Більш конкретні кроки, описані в "Національному плані дій з космічної погоди".

  "Ми зосередимося на виробленні національного підходу до забезпечення стійкості перед викликом космічних і погодних ризиків", - пояснила заступник секретаря Департаменту внутрішньої національної безпеки і програмного управління Сюзан Сполдінг. Експерти погодилися із думкою, що ризик дійсно серйозний.

  Так, спалахи на Сонці можуть впливати на роботу орбітальних супутників. Cильні викиди плазми загрожують здоров'ю астронавтів на МКС. Ще більше занепокоєння викликають викиди корональної маси (ВКМ), які зі швидкістю мільйони кілометрів на секунду обрушуються на Землю, викликаючи інтенсивні геомагнітні бурі, пошкодження електромереж, супутникової навігації, стільникового та радіозв'язку.

  За інформацією видання, найсильнішою з зафіксованих будь-коли магнітних бур стала так звана Каррингтонська подія в 1859 році, яка вивела з ладу більшість магнітних приладів і телеграфні системи. Відповідно до аналізу шарів крижаної кори, подібний викид частинок Сонцем відбувається лише раз на 500 років, однак сонячні бурі такої активності можуть спалити штучні космічні супутники і викликати глобальне відключення електрики, завдаючи шкоди технологічно розвинутій цивілізації, яку можна порівняти з сумами від $600 млрд до $2,6 трлн доларів США.

  Загалом Національна космічна погодна стратегія спрямована на виконання шести основних цілей: 1) встановлення критеріїв частоти космічно-погодних явищ; 2) поліпшення реагування та роботи з наслідками; 3) зменшення вразливості від геомагнітних бур; 4) поліпшення прогнозів щодо впливу на критичну інфраструктуру; 5) поліпшення прогнозів космічно-погодних явищ, більш повному розумінні космічної погоди; 6) розвитку міжнародного співробітництва (оскільки ефекти від екстремальних подій відчуваються по всій земній кулі).

  Як повідомляв 5.ua, у 2013 році астронавти прогнозували потужну геомагнітну бурю. 

  Попередній матеріал
  Рада проголосувала за надання одноразової грошової допомоги волонтерам і добровольцям в АТО
  Наступний матеріал
  У Мінську проходить закрита зустріч політичної підгрупи щодо врегулювання ситуації на Донбасі