Скульптор з України створить пам`яник Кнуту для берлінського зоопарку

  Український скульптор створить пам’ятник німецькому ведмежаті Кнуту. Йозеф Табачник виграв конкурс із понад 40 кандидатів. Його ескіз "Кнут-мрійник" був обраний журі зоопарку.

  Вартість пам’ятника - 15 тисяч євро. Він буде із білого граніту та бронзи. Фінансуватимеся проект з добровільних пожертв. Скульптуру відкриють цьогоріч улітку. Йозеф Табачник зараз живе в Нюрнберзі. Взяти участь у конкурсі його вмовила дружина. Одна із його найвідоміших робіт пам’ятник німецькому канцлеру Віллі Брандту. Зараз цей монумент прикрашає одноіменну площу Нюрнберга. Також українець створив монумент Адольфу Дасслеру - засновнику спортивної компанії "Адідас".

  Йозеф Табачник, скульптор: "Я хотів дати скульптурі ліричне ім’я. Таке, щоб надихало на думки. Тому я подумав, що її можна назвати "мрійник".
   
  Бернард Блажкевіц, директор Берлінського зоопарку: "Ця робота - єдина, яка не зображує ведмежа, як просто красиву річ. На ній ведмідь у природній позі. Він відпочиває. Це саме те, чим займаються звірі у зоопарку. Гадаю, це справді красиво".

  Попередній матеріал
  У Нью-Йорку жінка народила дитину в електричці
  Наступний матеріал
  У музеї Івана Гончара навчали давнім способам пов`язування хусток
  Теги: