Фото Patrick Straub/KEYSTONE

Швейцарці відмовилися від найбільшої у світі мінімальної зарплати

  В Швейцарії пройшов референдум, на якому жителі країни визначали питання встановлення найвищої у світі мінімальної заробітної плати.

  Розмір мінімальної оплати праці планувалося встановити на рівні 22 швейцарських франків ($24,6) на годину та 4 тисячі франків ($4,482 тисяч) на місяць.

  Однак, як передає ВВС, швейцарці відмовилися від цього.

  Противники ініціативи заявляють, що встановлення такого високого рівня мінімальної зарплати викликало б збільшення витрат на виробництво та призвело б до росту безробіття, особливо серед молодих швейцарців.

  У то же час, профспілки, які виступили ініціаторами цього референдуму, впевнені, що прожити в Швейцарії з рівнем доходу нижчим, ніж 4 тисячі франків на місяць, неможливо. В першу чергу, через високі ціни на житло, соціальне та медичне страхування та продукти харчування. При цьому, Швейцарія, яка є однією із найбагатших країн світу, не має офіційно встановленого рівня мінімального рівня оплати праці.

  Найменш оплачувані працівники в Швейцарії зайняті у сфері послуг - в готелях і ресторанах, причому більшість з них становлять жінки.

  Проведений у неділю, 18 травня, референдум став вже третім за останні 2 роки голосуванням, що стосуються рівня заробітної плати. У лютому 2013 року швейцарці підтримали введення обмежень на бонуси топ-менеджерам, проте в листопаді відмовилися схвалити більш суворі заходи, згідно з якими зарплату керівників пропонувалося обмежити 12-ма мінімальними зарплатами.

  Зазначимо, швейцарці проводять найбільше референдумів у світі. За статистикою, майже кожен третій референдум на планеті проходить в цій країні.

  Попередній матеріал
  Генсек НАТО в Брюсселі говоритиме про врегулювання української кризи
  Наступний матеріал
  Терористи обстріляли військових із-за будівлі дитсадка