www.kosmos-x.net.ru

Шведські астронавти виявили потужне магнітне поле біля чорної діри

  Команда шведських астрономів з Технологічного університету Чалмерса виявила надзвичайно потужне магнітне поле в ядрі віддаленої галактики - у безпосередній близькості від горизонту подій надмасивної чорної діри.

  Про це повідомляє "УНІАН" з посиланням на "Вести".

  Дане спостереження допомогло вченим краще зрозуміти структуру і механізм формування чорної діри в ядрі галактики, а також вивчити природу високошвидкісних потоків плазми, які виходять з їх полюсів, зазначає видання.

  У своїй роботі дослідники використовували дані, одержувані гігантським телескопом обсерваторії ALMA, розташованої в чилійській пустелі Атакама. Фахівці зафіксували сигнали, що вказують на потужне магнітне поле в безпосередній близькості від горизонту подій надмасивної чорної діри в далекій галактиці під назвою PKS 1830 -211.

  За інформацією видань, частина світла безболісно проходить в околицях чорної діри і залишає їх, а тому може бути зареєстрована наземними приладами. У прес-релізі обсерваторії зазначається, вимірявши поляризацію світла, що виходить від чорної діри, астронавти отримали можливість визначити силу магнітного поля.

  Спостереження за допомогою телескопа ALMA проводилися на довжині хвилі близько 0,3 мм - найкоротше значення, при якому коли-небудь проходили подібного роду дослідження. Попередні роботи з вивчення магнітних полів у віддалених галактиках проводилися на дуже довгих радіохвилях, але такі довжини хвиль не підходять для вивчення чорних дір, оскільки таке випромінювання поглинається і до Землі не доходить, відзначає видання.

  Однак світло з міліметровими довжинами хвиль здатне втекти з околиць чорної діри, навіть якщо проходить поблизу горизонту подій.

  "У результаті ми виявили сигнали обертання поляризації, які виявилися в сотні разів більш явними, ніж всі наші попередні результати спостережень", - сказав співавтор дослідження Себастьян Мюллер.

  Шведські астронавти стверджують, що отримані дані дозволять їм дізнатися більше про процеси, що протікають в безпосередній близькості від надмасивних чорних дір. 

   

  Попередній матеріал
  Із загиблим біля Дебальцевого бійцем АТО попрощалися на Тернопільщині
  Наступний матеріал
  Китай підтримав Венесуелу інвестицією у 5 мільярдів доларів

  Астронавти NASA виклали в інтернет відеозапис прогулянки в Космосі

  Захопливі кадри Землі з космосу очима астронавта Ґерста

  Астронавти шатла "Індевор" вийшли у відкритий космос

  Астронавти "Дискавері" здійснили вихід у відкритий космос