cheops.org.pl

Штучний інтелект не пройшов дитячий IQ-тест

  У Массачусетському технологічному інституті дослідники випробували сучасний штучний інтелект за допомогою шкільного алгоритму тестування на IQ.

  Тестуванню піддали нейронну мережу ConceptNet - четверту версію, створену в 2012 році, яка вважається однією з найбільш розвинутих версій штучного інтелекту, повідомляє "BBC Україна".

  Дослідники застосували стандартний IQ-тест, який використовують в молодших класах шкіл. До тесту входили кілька видів запитань: від простих - "де живуть пінгвіни?", - до більш складних, які вимагають роздумів, зокрема "навіщо люди тиснуть один одному руки?"

  Останнє запитання і викликало у машини проблеми з відповіддю. Потиск рук машина змогла асоціювати лише з епілептичним нападом, хоча коли дослідники звузили межі пошуку, ConceptNet дала цілком адекватні відповіді: "подяка", "флірт" і "знайомство з одним". Отже, за словами дослідників, результати показали, що хоча комп'ютери і випереджають людей у таких сферах, як арифметика, за людськими мірками навіть найсучасніший штучний розум знаходиться на рівні розвитку чотирирічної дитини.

  Як повідомляв 5.ua, нещодавно всесвітньо відомий фізик-теоретик Стівен Гокінг заявив, що за 100 років людство поневолять комп'ютери або прибульці.

  Попередній матеріал
  У російському Донецьку триває процес над Савченко
  Наступний матеріал
  США відмовилися від військової співпраці з Росією у сирійському конфлікті