шнобелівська премія5 5.ua

Шнобелівська премія-2016: найбезглуздіші винаходи року

Серед лауреатів опинився один із найбільших автоконцернів світу

Найбільший в історії призовий фонд розділили між собою лауреати цьогорічної Шнобелівської премії - її вручають за найбезглуздіші винаходи. Кожен із переможців отримав чек на 10 трильйонів доларів. Щоправда, зімбабвійських. У перерахунку це приблизно 40 американських центів, або ж 10 гривень.

Премію за найбільш чудернацькі досягнення у різних галузях традиційно вручили в американському університеті Гарвард.

Штучні кінцівки, що дозволяють пересуватися, як коза. Саме за такий винахід Шнобелівську премію з біології отримав учений з Великої Британії Том Твейс. Своє відкриття він вирішив випробувати на практиці і на 3 дні пішов у гори жити з козами. Саме вчені з Великої Британії відомі дивними відкриттями, тож приз Твейтсу довелося розділити зі своїм не менш ексцентричним співвітчизником. Той заради експерименту кілька днів вдавав із себе борсука - жив у норі та їв хробаків.

Премію з медицини отримали вчені, які з'ясували: якщо чухається правий бік, то вгамувати свербіж можна, почухавши лівий навпроти дзеркала.

Приз у галузі сприйняття світу отримав дослідник, який з'ясував: якщо нахилитися і подивитися назад догори дриґом, речі здаються ближчими. А премію в галузі відтворення потомства отримав дослідник, який помер іще 2007-го року. Шнобелівський комітет лише зараз гідно оцінив його відкриття. Він з'ясував, що, якщо на пацюків постійно одягти синтетичні труси, вони розмножуватимуться не так добре, якщо будуть вдягнені у труси з шерсті чи бавовни.

Премію в галузі хімії -отримав автовиробник Фольскваген. Компанія встановлювала в свої автомобілі датчики, які в кількадесят разів занижують обсяг викидів шкідливих газів. Цей винахід у Шнобелівському комітеті назвали надзвичайно ефективним у боротьбі зі шкідливими викидами. Щоправда компанія тепер має виплатити чималий штраф за приховування правди. 

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Екс-заступника глави Одеської ОДА Орлова заарештували, призначивши заставу у понад 8 млн грн
Наступний матеріал
Посол Британії закликає українську владу самим покарати кремлівського пропагандиста Філліпса

У Гарварді роздали іронічні "Шнобелівські премії"

Шнобелівські премії вручили в США

У Кембриджі відбулась 22-га церемонія вручення Шнобелівської премії

На тлі скандалу концерн Volkswagen очолив керівник Porsche

Volkswagen загрожує штраф близько $18 млрд за обман

5 канал - трансляція наживо